MPO: Stálý výbor pro jadernou energetiku jednal o parametrech výstavby dalších jaderných bloků

20.01.2017 19:57 | Zprávy

Na Úřadu vlády se uskutečnilo třetí zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku za účasti předsedy vlády Bohuslava Sobotky , ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, ministrů financí, životního prostředí a zahraničních věcí a ostatních přizvaných členů Stálého výboru.

MPO: Stálý výbor pro jadernou energetiku jednal o parametrech výstavby dalších jaderných bloků
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Základním tématem dnešního zasedání, které vedl předseda Stálého výboru, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, byla informace o stavu naplňování klíčových strategických činností v oblasti jaderné energetiky. Členové výboru diskutovali o klíčových výzvvách pro budoucí dostavbu nových jaderných bloků v České republice s prioritou primárního zacílení investic do jaderné elektrárny Dukovany. Hovořilo se nejen o postoji České republiky k tomuto projektu, ale také o pozici české strany v souvislosti s bilaterálními rozhovory s potenciálními dodavateli této významné budoucí investice, jež by měly začít v příštím týdnu.

"Dnes jsme explicitně identifikovali čtyři základní body dalších jednání, jimiž jsou délka povolovacích řízení, proces výběru dodavatele, investorský model a financování. Chtěl bych vyjádřit potěšení nad tím, že jsme se v zásadě shodli na prvních třech bodech, nicméně největší výzvou je bod čtvrtý, tedy model financování," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Chvaletice letos poprvé topí bez uhlí, nahradily ho plynové kotle

14:56 ČEZ: Chvaletice letos poprvé topí bez uhlí, nahradily ho plynové kotle

Od konce září proudí k odběratelům ve Chvaleticích teplo a teplá voda z nových nízkoemisních plynový…