MŽP podpoří environmentální programy pro žáky mateřských, základních a středních škol

04.09.2016 9:05 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo další výzvu z Národního programu Životní prostředí zaměřenou na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Dotace jsou tentokrát určeny na podporu denních a pobytových výukových programů a školení s důrazem na rozvíjení ekologického myšlení a jednání dětí. Příjemci podpory si mezi sebou rozdělí celkem třináct milionů korun.

MŽP podpoří environmentální programy pro žáky mateřských, základních a středních škol
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Cílem nově vyhlášené 9. výzvy Národního programu Životní prostředí je podpořit realizaci denních či pobytových ekologických výukových programů pro žáky mateřských, základních a středních škol. Žádosti o dotaci je možné podávat do 31. října letošního roku. Podpořené projekty musejí být realizovány na území ČR nejpozději do konce prosince příštího roku.

„Touto výzvou chceme zlepšit povědomí dětí i mládeže o důležitosti odpovědnosti člověka vůči životnímu prostředí, a to především prostřednictvím tvořivých a interaktivních metod s důrazem na kontakt s přírodou. Školám naopak dává tato výzva možnost využít kvalitních programů jako důležitý doplněk výuky. Uvědomujeme si, že výchova, vzdělávání i osvěta je minimálně stejně důležitá jako ostatní podporované projekty v oblasti životního prostředí,“ říká ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ekologickým výukovým programem nebo školením se rozumí výchovně vzdělávací akce, jejichž smyslem je obohatit vzdělávání na všech stupních škol o environmentální rozměr. Pod krátkodobými denními výukovými programy se rozumí takové výukové programy, které se uskutečňují v přírodě, přírodní učebně, zahradě, ve středisku ekologické výchovy, výjimečně pak přímo ve školách. Programy musejí trvat nejméně dvě vyučovací hodiny, v případě mateřských škol minimálně 60 minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…