MŽP reviduje zemědělské plochy pod dotacemi na ošetřování travních porostů

26.04.2020 21:31 | Zprávy

V současné době probíhá na regionálních pracovištích Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, na správách národních parků a na krajských a újezdních úřadech aktualizace podkladů v LPIS pro poskytování zemědělských dotací v rámci Agroenvironmentálně-klimatických opatření Programu rozvoje venkova 2014-2020 v gesci Ministerstva zemědělství.

MŽP reviduje zemědělské plochy pod dotacemi na ošetřování travních porostů
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

 Agroenvironmnetálně-klimatická opatření jsou formy šetrného zemědělského hospodaření, které přispívají k zachování přírodně cenných obhospodařovaných území, přírodních zdrojů a biologické rozmanitosti. Mezi tato opatření patří i dotační podpora ošetřování travních porostů. Zemědělci, kteří pobírají tuto formu podpory, se zavazují plnit dotační podmínky obvykle na dobu pěti let.

Vyšší dotační podpora pro zemědělce při ošetřování travních porostů směřuje na pozemky s biologicky zvláště cennými travními porosty (například suché stepní trávníky či podmáčené louky), anebo na zvláště chráněné druhy ptáků a motýlů. Na těchto pozemcích jsou pak zemědělci zapojeni do tzv. nadstavbových titulů a zavazují se dodržovat náročnější podmínky hospodaření. Na ostatních pozemcích mohou zemědělci využít tzv. základní titul „Obecná péče o extenzivní louky a pastviny“ s méně striktními podmínkami a nižší podporou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

11:27 HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

Vítězem jubilejního 10. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy se stal tým z Libereckého kraje.