Magistrát města Brna: Zadání důležitých změn územního plánu může připomínkovat veřejnost

29.08.2015 11:27

Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zveřejnil formou veřejné vyhlášky návrh zadání změn Územního plánu města Brna (ÚPmB) celoměstského významu (41. a 42. soubor). Návrh zadání je vystaven na webových stránkách města www.brno.cz – Územní plán – Pořizované změny ÚPmB a na úřední desce Magistrátu města Brna. K tomuto návrhu zadání změn může uplatnit připomínky každý, a to do 25. září 2015. Způsob uplatnění připomínek je popsán veřejnou vyhláškou. Odbor územního plánování a rozvoje MMB je připraven odpovědět i na případné dotazy veřejnosti.

Magistrát města Brna: Zadání důležitých změn územního plánu může připomínkovat veřejnost
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

„Dnešním dnem zveřejňujeme zadání balíku celoměstských změn, které mají do brněnského územního plánu vrátit potřebné projekty, jež byly soudem smeteny společně se špatně připravenou Aktualizací. Jde především o ochranu proti povodním, lepší podmínky pro cyklodopravu nebo modernizaci přestupního uzlu MHD na Mendlově náměstí. Nyní má veřejnost možnost podávat k návrhu zadání připomínky. Na jejich základě pak urbanisté zpracují návrh řešení, který následně s veřejností projednáme v příštím roce,“ uvedl náměstek primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Předložené soubory obsahují celkem 12 změn územního plánu, které mají z hlediska svého rozsahu, složitosti či významu dopady na širší území v rámci Brna. Některé ze změn mají vazbu na projekty, u nichž bude město usilovat o získání spolufinancování z fondů Evropské unie v nadcházejícím rozpočtovém období. Mezi nejvýznamnější celoměstské změny patří vymezení systému protipovodňové ochrany města Brna a zajištění systému cyklodopravy. Součástí souboru je i změna územního plánu na Mendlově náměstí, nové napojení dálnice od Bratislavy na velký městský okruh (VMO) nebo urbanistické řešení nové městské čtvrti v areálu bývalé Zbrojovky.

Jedná se o změny, které byly původně obsahem komplexní změny Územního plánu města Brna nazývané Aktualizace ÚPmB. Ta byla vydána v srpnu 2014, nabyla účinnosti, ale posléze byla v lednu 2015 zrušena rozsudkem krajského soudu. Nyní jsou tyto změny pořizovány formou, která by měla být pro všechny lépe srozumitelná.

Veřejná vyhláška i samotný text návrhu zadání změn jsou zveřejněny ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

17:59 Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

V HIV centru Fakultní nemocnice Bulovka byl podán nový inovativní lék. U HIV pozitivního pacienta s …