Ministerstvo financí: Dnes končí první upisovací období Dluhopisu Republiky

18. 1. 2019 17:25

Dnes končí první upisovací období emise Dluhopisu Republiky, nového dluhopisu pro občany. Zájemci o státní dluhopisy si mohou ještě dnes do půlnoci, tj. 23:59 hodin pořídit Dluhopis Republiky prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu nebo do konce pracovního dne na pobočkách Československé obchodní banky, a. s. (ČSOB, a. s.).

Ministerstvo financí: Dnes končí první upisovací období Dluhopisu Republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí
reklama

Cenu pořizovaných státních dluhopisů je možné uhradit až do 23. 1. 2019. Do tohoto data musí být peněžní prostředky připsány na účtu, v opačném případě bude žádost o úpis stornována.

Úhrada peněžních prostředků se provádí v závislosti na způsobu podání žádosti o úpis. V případě elektronického přístupu ke správě majetkového účtu na platební účet Ministerstva financí, v případě sjednání na pobočce ČSOB, a. s., na platební účet ČSOB, a. s.

Ministerstvo financí v této souvislosti upozorňuje, že jednotlivým upisovatelům o Dluhopis Republiky nezasílá individuální výzvy k provedení platby a že upisovatelé rovněž nemusí čekat na doručení jakýchkoliv přihlašovacích údajů. Cena úpisu se hradí na základě údajů vyplněných v žádosti o úpis. Veškeré údaje potřebné k zadání platebního příkazu jsou upisovatelům, kteří podávali žádost o úpis prostřednictvím elektronického přístupu k majetkovému účtu, také k dispozici na úvodní stránce elektronického přístupu v sekci Přehled požadavků, po otevření odkazu u zadaného Požadavku na úpis.

Souhrnná informace k úpisu Dluhopisu Republiky bude k dispozici na stránkách Ministerstva financí v pondělí 21. 1. 2019, detailnější informace ke státním dluhopisům pro občany pak budou zveřejněny 1. 2. 2019 ve 14.00 hodin.

Dne 21. 1. 2019 bude zahájeno další upisovací období s datem emise 1. 4. 2019, které bude ukončeno dle emisních podmínek 15. 3. 2019. I v tomto období bude možné dluhopisy upsat pomocí elektronického přístupu k majetkovému účtu a poboček ČSOB, a. s. Bližší informace k navazujícímu upisovacímu období a výnosy Dluhopisu Republiky budou dostupné na internetových stránkách Ministerstva financí v pondělí 21. 1. 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR: Pracující důchodci se státu vyplatí

17:54 Akademie věd ČR: Pracující důchodci se státu vyplatí

Čeští senioři odcházejí do penze dřív než jejich vrstevníci ze západní Evropy. V průměru asi o dva r…