V předběžné nominaci jich je jedenatřicet. Kromě vyznavačů lyží či snowboardových prken, v ní figurují sáňkaři i hráči curlingu.
Největší hvězdou výpravy je sněhová obojživelnice Ester Ledecká, která před čtyřmi roky na ZOH v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile. Tehdy nečekaně ovládla superobří slalom v alpském lyžování a pak triumfovala i v paralelním obřím slalomu na snowboardu.
Neméně slavná je snowboardkrosařka Eva Samková. Ta na hrách v Koreji vybojovala bronz, v roce 2014 v Soči se stala olympijskou vítězkou. U ní však není vzhledem k prosincovému zranění účast v Pekingu jistá.
Kdo je v předběžné nominaci, v níž ještě může dojít k dílčím změnám?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva