Ministerstvo pro místní rozvoj: Význam inovací pro rozvoj zaostávajících regionů je nezpochybnitelný

09.12.2022 18:47 | Tisková zpráva

Role společenských inovací při pomoci zaostávajícím regionům. Toto téma řeší společná studie Ministerstva pro místní rozvoj a programu ESPON, na jejíž výsledky se zaměřila odborná konference, která proběhla 7. a 8. prosince v Kongresovém centru Praha.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Význam inovací pro rozvoj zaostávajících regionů je nezpochybnitelný
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Význam inovací pro rozvoj regionů, zejména těch zaostávajících, je nezpochybnitelný. Stejně tak role místních lídrů a regionální správy při zavádění inovací do regionálních ekosystémů. Získávání a uplatňování inovačních znalostí v regionech nemusí být vždy nákladnou záležitostí, která vyžaduje velké investice. Rozhodující je schopnost regionů propojit se a vzájemně spolupracovat s cílem uplatnit inovace ve prospěch svých občanů,“ říká náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Leo Steiner. 

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11626 lidí

Konference se zaměřila na téma regionální inovační kapacity a schopnosti regionů budovat inovační prostředí. Důležitou podmínkou konkurenceschopnosti v dnešním dynamicky se měnícím světě totiž již nejsou tradiční výrobní faktory, ale schopnost vytvářet, efektivně předávat a využívat znalosti.

Na základě výzkumu Ministerstva pro místní rozvoj a programu ESPON vznikl praktický návod, který by měl územním samosprávným celkům sloužit jako vodítko a poradit, jak postupovat k podpoře inovativního prostředí se zohledněním specifik každého území. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje šířit výsledky výzkumu a motivovat místní a regionální představitele k uplatňování znalostí a umožnění využívání společenských inovací v jejich regionech.

Odborná konference proběhla v rámci českého předsednictví Radě EU. Ministerstvo pro místní rozvoj ji organizovalo ve spolupráci s programem meziregionální spolupráce ESPON se sídlem v Lucembursku. Národním koordinátorem pro program ESPON v ČR je Odbor evropské územní spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čerpadla havířovského koupaliště bude pohánět čistá energie, ČEZ ESCO tam vybuduje fotovoltaickou elektrárnu

21:23 Čerpadla havířovského koupaliště bude pohánět čistá energie, ČEZ ESCO tam vybuduje fotovoltaickou elektrárnu

Havířovské Letní koupaliště Jindřich, které prošlo v minulých letech významnou modernizací, čeká dal…