Ministerstvo vnitra: Elektronické funkce eObčanky nově i pro ty, kteří nevyužívají Windows

04.11.2018 15:52

Od 1. listopadu jsou k dispozici obslužné aplikace eObčanka k nově vydávaným občanským průkazům s elektronickým čipem i pro uživatele jiných zařízení, než jsou ta, která používají operační systém MS Windows. Elektronické funkce eObčanky tak mohou nově používat i uživatelé Linuxu, macOS a mobilních zařízení s Androidem.

Ministerstvo vnitra: Elektronické funkce eObčanky nově i pro ty, kteří nevyužívají Windows
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Na webu info.eidentita.cz jsou v sekci „ke stažení“ (ZDE) dostupné instalační balíčky pro zařízení, která používají operační systém Ubuntu Linux a macOS. K dispozici jsou zde i podrobné instalační a uživatelské příručky. Také pro uživatele mobilních zařízení s Androidem je obslužná aplikace eObčanka dostupná v obchodě Google Play (ZDE). Aplikace pro mobilní zařízení firmy Apple by měla být v App Store dostupná v řádu týdnů, resp. až ji Apple uživatelům uvolní.

Občanské průkazy s čipem, které se plošně vydávají od 1. července 2018, umožňují po aktivaci elektronických funkcí ověřování totožnosti při využívání online služeb veřejné správy. Komunikaci s občanským průkazem zajišťuje prostřednictvím čtečky obslužná aplikace eObčanka – Identifikace (ZDE). Další funkce občanského průkazu, jako je ukládání podpisových a dalších identifikačních certifikátů, umožňuje obslužná aplikace eObčanka – Správce karty (ZDE). Součástí instalačního balíčku eObčanka jsou i ovladače (ZDE) pro další práci s čipem občanského průkazu – elektronické podepisování a další operace s certifikáty.

Portál info.eidentita.cz (ZDE) je jediným bezpečným zdrojem, v němž jsou pro uživatele k dispozici ke stažení instalační balíčky vždy v aktuální verzi pro operační systémy MS Windows, Linux a macOS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HK ČR: Odkládání investic firem by mohlo být pro ČR horší než tvrdý brexit

22:30 HK ČR: Odkládání investic firem by mohlo být pro ČR horší než tvrdý brexit

Pokud zvítězí zdravý rozum a nedojde k ohrožení mezinárodního obchodu z důvodu brexitu nebo obchodní…