Ministerstvo zahraničí: Černínský palác hostí Česko-německý vodíkový den

23.03.2022 8:24 | Tisková zpráva

Ministr Lipavský ve středu 23. března 2022 vystoupí na jednání, které bude zaměřeno na propojení vládních představitelů, výzkumníků a podnikatelů, zasazujících se za využití vodíku jako nosiče čisté energie.

Ministerstvo zahraničí: Černínský palác hostí Česko-německý vodíkový den
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Konference bude významnou platformou pro bilaterální a přeshraniční spolupráci při vývoji vodíkových technologií v energetickém, průmyslovém a dopravním sektoru.

Na vodíku založené technologie mohou významně napomoci k naplnění cílů EU dekarbonizace ekonomiky a snižování závislosti na fosilních zdrojích. Německo i Česká republika v nedávné době schválily, případně aktualizovaly, své strategie využití vodíku. Otevírá se tak velká příležitost pro prohloubení spolupráce, neboť je zřejmé, že taková řešení, která berou v úvahu přeshraniční, regionální i celoevropský rozměr, mohou v brzké budoucnosti přinést efektivní řešení, která nebudou mít přílišné nároky na životy lidí na obou stranách hranice.

Hlavními pořadateli jsou Česká vodíková technologická platforma (HYTEP), Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Zastoupení Svobodného státu Bavorsko a Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.