Ministerstvo zahraničí: Ekonomičtí diplomaté z celého světa v Praze - zájem o konzultace byl letos rekordní

30.06.2019 19:24 | Zprávy

O aktuálních exportních příležitostech, možnostech vstupu na trh a současném vývoji na více než devadesátce světových trhů jednali v Praze s českými firmami ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z celého světa.

Ministerstvo zahraničí: Ekonomičtí diplomaté z celého světa v Praze - zájem o konzultace byl letos rekordní
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Součástí tradiční akce byly konzultace exportérů se specialisty na jednotlivá teritoria, pracovníky Stálého zastoupení ČR při EU i České rozvojové agentury. Letos jich do PVA EXPO Letňany přijelo celkem 175 z 93 zemí, což je historicky nejvyšší počet účastníků. Mnohem více než loni bylo také zástupců firem, rekordní byl i počet schůzek, blížil se ke třem tisícům.

„Na konzultace se registrovalo více než 450 čelních představitelů celkem 407 firem. Během dvou dnů se konalo více než 2 700 schůzek,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Děkuji všem za společnou přípravu akce a spolupráci při zlepšování a integraci jednotné zahraniční sítě. Českou republiku teď propagujeme jako zemi pro budoucnost, s chytrými lidmi, špičkovým výzkumem a inovativními firmami. Věřím, že společnými silami se nám tuto komunikační strategii podaří naplnit.“

„Setkání je jedinečnou možností, jak mohou firmy probrat s našimi ekonomickými diplomaty konkrétní služby či návrhy na projekty ekonomické diplomacie na další rok. Unikátní je fakt, že na konzultacích sedí u stejného stolu zástupci agentur i zaměstnanci našich ambasád. Stejně tak by tomu brzy mělo být v zahraničí, kde budou agentury i ambasády fungovat společně pod jednou střechou, na jedné adrese, a šetřit tím finanční a personální zdroje nejen státu, ale i firem,“ říká náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

22:33 MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB) a Českou banko…