Ministerstvo zahraničí: Rada Evropy slaví 70. výročí svého vzniku

07.05.2019 8:17

Rada Evropy a jejích 47 členských zemí slaví 70. výročí vzniku této klíčové regionální organizace na podporu lidských práv, demokracie a vlády práva. Radu Evropy ustavilo 5. května 1949, čtyři roky po ničivé válce, deset evropských států.

Ministerstvo zahraničí: Rada Evropy slaví 70. výročí svého vzniku
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Sedmdesát let po svém založení je Rada Evropy celoevropským společenstvím významně přispívajícím k ochraně a posilování lidských práv – zřízení Evropského soudu pro lidská práva dohlížejícího na dodržování Evropské úmluvy o ochraně lidských práv patří mezi největší úspěchy organizace. „Rada Evropy vznikla jako organizace na podporu poválečného usmíření a evropské spolupráce na půdorysu univerzálních hodnot. Toto poslání je aktuální i dnes, sedmdesát let poté, a Česká republika vždy pracovala a bude i nadále pracovat na jeho naplňování,“ uvedl k výročí Rady Evropy ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Rada Evropy v současnosti řeší i některé výzvy, jež budou zástupci členských zemí za účasti českého ministra zahraničí diskutovat na zasedání v Helsinkách 16. – 17. května 2019. Československo se stalo členem Rady Evropy v roce 1991. Česká republika je součástí organizace od svého vzniku v roce 1993 a dvakrát předsedala nejvyššímu rozhodovacímu orgánu Rady Evropy, Výboru ministrů, naposledy v roce 2017.

U příležitosti 70. výročí vzniku Rady Evropy vyhlásilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s ministerstvem zahraničních věcí esejistickou soutěž na téma „Imagining the European of the future?“

Informace k soutěži můžete nalézt na odkazu esejistická soutěž (ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: O historický motocykl byl enormní zájem

22:48 ÚZSVM: O historický motocykl byl enormní zájem

ÚZSVM v Pelhřimově prodal formou elektronické aukce za kupní cenu 52 000 Kč jednosedadlový motocykl.