Ministerstvo životního prostředí: Česká republika představí v OSN zapojování mládeže do rozhodování

6.7.2022 7:34 dop. | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 7. července od 13:30 do 15:00 pořádá Česká republika doprovodnou akci na téma participace mládeže během Politického fóra na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji (High Level Political Forum, HLPF), které se každoročně koná pod taktovkou OSN.

Ministerstvo životního prostředí:  Česká republika představí v OSN zapojování mládeže do rozhodování
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

Protože pandemie Covid-19 silně zasáhla mladé lidi, je důležité diskutovat o způsobech, jak je zapojit do procesů obnovy a tvorby politik týkajících se udržitelného rozvoje.

Diskuze představí různé způsoby zapojování mládeže po celém světě, např. v Indonésii, Ugandě, Gruzii či Estonsku. Zvláštní pozornost budou účastníci věnovat nedávno ukončené Konferenci o budoucnosti Evropy, jedinečnému projektu, která pomohl zapojit do tvorby politik běžné občany. Sdílet své zkušenosti budou jako tvůrci politik, tak zejména sami mladí, kteří se zapojují do projektů na národní a regionální úrovni.

Na doprovodné akci vystoupí řečnice a řečnice z Česka, Rumunska, Estonska, členka Evropské komise a zástupci OECD, ASEAN Youth Forum, JEF Europe a prof. Bernard Reber (Sciences Po).

Anketa

Co vy a letní dovolená?

hlasovalo: 5803 lidí

Událost bude streamována na Facebooku (ZDE), připojit se lze prostřednictvím aplikace Webex (ZDE).

Politické fórum na vysoké úrovni každoročně hodnotí pokrok v dosahování Cílů udržitelného rozvoje. Ty jsou nedílnou součástí Agendy 2030, kterou v září 2015 přijalo světové společenství na půdě Valného shromáždění Organizace spojených národů. Jedná se o dlouhodobý a ambiciózní program ve všech oblastech lidského konání. Agenda 2030 je nejkomplexnější rozvojovou strategií, na které se podílejí všechny členské státy OSN, zástupci občanské společnosti, podnikatelské sféry, akademické obce i občané ze všech kontinentů. Agenda stojí na třech pilířích – ekonomickém, sociálním a environmentálním. Tyto pilíře jsou neoddělitelně propojené a navzájem se doplňují.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.