Místo „myší díry“ má Bohumín nový přejezd a kus silnice

12.06.2015 10:50

Po roce se vrátila doprava do Drátovenské ulice v Bohumíně-Pudlově. Z bývalé „myší díry“, tedy nevyhovujícího podjezdu, se za tu dobu stal úrovňový přejezd, řidiči dostali také přes 700 metrů nové vozovky. Do provozu dnes stavbu slavnostně předali moravskoslezský hejtman Miroslav Novák a náměstci hejtmana Daniel Havlík a Ivan Strachoň.

Místo „myší díry“ má Bohumín nový přejezd a kus silnice
Foto: rep
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

Stavba s náklady ve výši 75,6 milionu korun včetně DPH, jejímž investorem je Moravskoslezský kraj, je součástí projektu s názvem Silnice 2013 – IV. etapa a je spolufinancována v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013.

„Podjezd nevyhovoval především svými rozměry – kvůli malé šířce tudy mohlo v danou chvíli projíždět pouze jedno auto a 3,6metrová podjezdná výška zase komplikovala život řidičům vyšších vozidel vezoucích náklad do místních podniků.  Museli proto volit delší cestu centrem města. Podjezd byl také často v době přívalových dešťů zatopen, voda neměla kam odtékat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Zdůraznil, že po rekonstrukci úseku se zvýšila bezpečnost a plynulost silničního provozu a došlo ke zlepšení dopravní situace v celém Bohumíně a okolí.

„Stavba, která byla zahájena v roce 2014, zahrnovala celkem 35 stavebních objektů, z nichž nejdůležitější byla demolice mostu Českých drah a výstavba úrovňového železničního přejezdu,“ informoval ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.

Součástí stavby byly také náročné přeložky inženýrských sítí včetně energomostu a přeložek technologických médií přilehlých průmyslových závodů, zřízení opěrných zdí, výstavba nové komunikace, výstavba dvou propustků a další.

Bezpečnost přejezdu je zajištěna značeným železničním přejezdem se závorami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Ženou regionu je záchranářka a pečovatelka Ilona Vintrová

22:30 Jihočeský kraj: Ženou regionu je záchranářka a pečovatelka Ilona Vintrová

Vítězkou desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Ilona Vintrová…