Moravskoslezský kraj: Další klienti organizace Marianum už bydlí „ve svém“

30.10.2015 12:45 | Zprávy

Dvanáct klientů organizace Marianum v Opavě se přestěhovalo do nového domova pro osoby se zdravotním postižením na Holasické ulici v Opavě. Díky podpoře Moravskoslezského kraje a evropským financím mohou další klienti bydlet v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím a zahradou. Kraj tak finišuje s transformací organizace Marianum, která byla časově rozložena do čtyř etap. Slavnostního otevření se dnes (29. 10.) zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Svatomír Recman.

Moravskoslezský kraj: Další klienti organizace Marianum už bydlí „ve svém“
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Domov pro osoby se zdravotním postižením na Holasické ulici v Opavě.

Stavba jednopodlažního domu se zázemím pro personál si vyžádala necelých 13 m iliónů korun. Moravskoslezský kraj investoval necelé tři miliony korun, zbytek pokryly evropské peníze. „Jsem rád, že se nám podařilo zrealizovat další krok k přestěhování klientů se zdravotním postižením z nevyhovujících prostor původního objektu do komfortního prostředí, kde mohou žít v důstojných podmínkách s potřebnou podporou. Do konce letošního bude celý proces postupného stěhování klientů do komfortního bydlení ukončen,“ sdělil náměstek hejtmana Svatomír Recman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.