Moravskoslezský kraj: Dětské oddělení ve frýdecko-místecké nemocnici nerušíme, obavy jsou zbytečné

07.04.2022 22:11 | Tisková zpráva

Kvůli chybějícím lékařům musela Nemocnice ve Frýdku-Místku od 1. dubna omezit provoz dětského oddělení a dětské pohotovosti. Lékařská pomoc nemocným dětem je však zajištěna, rodiče se o zdraví malých pacientů nemusejí obávat.

Moravskoslezský kraj: Dětské oddělení ve frýdecko-místecké nemocnici nerušíme, obavy jsou zbytečné
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Současný stav je přechodný, nemocnice chystá další strukturální změny v chodu oddělení, které povedou ke zkvalitnění zdravotní péče. Od začátku roku odešla z dětského oddělení frýdecko-místecké nemocnice většina lékařského personálu - 7 lékařů. Vedení nemocnice proto muselo zhruba na dva měsíce od 1. dubna omezit jeho provoz i provoz dětské pohotovosti.

„Po celou dobu, 24 hodin 7 dnů v týdnu budou u nás hospitalizovány tzv. chirurgické děti, tedy dětští pacienti, kteří potřebují operaci. Postaráme se také o všechny děti s úrazy, které do nemocnice dorazí na urgentní příjem, o děti, které bolí uši nebo mají problém s očima. V nemocnici je také stále v plném rozsahu zachována porodnice i novorozenecké oddělení. Ošetření dětských pacientů s teplotami, akutními infekcemi dýchacích cest, střev nebo močového traktu je zajištěno v okolních zdravotnických zařízení. Dětská pohotovost u nás aktuálně funguje pouze o víkendu,“ uvedl ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku, kterou zřizuje Moravskoslezský kraj, Tomáš Stejskal s tím, že omezení provozu dětského oddělení je dočasné, vedení nemocnice dělá maximum pro jeho obnovení. Ředitel nemocnice shání pomoc lékařů z Olomouce, jedná s pediatry o zajištění pohotovostních služeb a také s Fakultní nemocnicí Ostrava o vzniku dětské denní kliniky.

Upozornil, že nedostatek pediatrů se netýká jen frýdecko-místecké nemocnice. „Jde o systémový problém. Sehnat dneska pediatra je náročné pro všechna zdravotnická zařízení v Česku, " podotkl ředitel frýdecko-místecké nemocnice Tomáš Stejskal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

16:32 Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

Lesníci ve spolupráci s AOPK ČR a společností ČEZ, a.s., čerpají vodu z řeky Moravy do lesa v národn…