Moravskoslezský kraj: Nové muzeum náklaďáků je o historických vozech i nejmodernějších technologiích

18.11.2021 9:15 | Tisková zpráva

V Kopřivnici se slavnostně otevírá nové Muzeum nákladních automobilů. Návštěvníci zde uvidí osm desítek užitkových vozidel, technické skvosty a zajímavosti lidé poznají také prostřednictvím rozšířené reality.

Moravskoslezský kraj: Nové muzeum náklaďáků je o historických vozech i nejmodernějších technologiích
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Muzeum postavil Moravskoslezský kraj s významným přispěním EU, většinu exponátů dodala společnost TATRA TRUCKS, která muzeu poskytla i pozemek a budovu bývalé slévárny, v níž muzeum sídlí.

„Technické zajímavosti k našemu regionu prostě patří, a tak vzniklo v Kopřivnici další muzeum. I to se věnuje bohaté historii a produkci tatrováckého závodu, který dělá našemu regionu dobré jméno v celém světě. Obě muzea, tedy všem dobře známé Technické muzeum Tatra a nově otevřené krajské Muzeum nákladních automobilů Tatra, si rozhodně nebudou konkurovat, naopak. Budou spolupracovat a vzájemně se doplňovat. Tím, že jsou umístěné blízko sebe, nabídnou komplexní pohled na bohatou historii výroby vozidel v Kopřivnici. Nové muzeum se stane součástí Technotrasy, která provází technickými atraktivitami našeho regionu,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že nové muzeum spadá pod Muzeum Novojičínska, které zřizuje Moravskoslezský kraj.

Na začátku projektu nového muzea byla iniciativa akcionářů TATRA TRUCKS, holdingů Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada a PROMET GROUP podnikatele Reného Matery, který uvádí: „Myšlenkou renovace Slovenské strely a výstavby nového muzea Tatry jsme se zabývali od našeho vstupu do společnosti v roce 2013. S tímto vědomím jsme investovali do získání Hlachovy sbírky i některých jedinečných tatrovek. Po osmi letech se díky úsilí Moravskoslezského kraje a dalších partnerů podařilo myšlenku naplnit.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

16:46 Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

Naši občané i letos ukázali, že jim na našem městě záleží! Do participativního rozpočtu (PaRo) posla…