Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy

02.03.2017 20:36

Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy - v rozvoji, modernizaci a zvýšení dostupnosti komunikačních a informačních systémů a infrastruktury. Na realizaci rozsáhlého projektu umožňujícího efektivní „elektronické vládnutí“ v rámci korporace, tzn. krajského úřadu a příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, získal téměř 44milionovou dotaci z evropských fondů a státního rozpočtu.

Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Projekt využívá Architekturu ICT Moravskoslezského kraje, která vznikla loni a slouží kraji ke standardizaci a řízení ICT v rámci celé korporace, rozšíření ICT služeb z krajského úřadu na 223 organizací a ze 700 zaměstnanců krajského úřadu až na 25 tisíc uživatelů z příspěvkových organizací.

„Další elektronizace umožní krajskému úřadu kvalitněji a efektivněji řídit rozsáhlou a složitou korporaci. Elektronické vedení agendy, komunikace s institucemi státní a veřejné správy v elektronické podobě také usnadňuje styk veřejnosti s úřady, občanům nebo podnikatelům šetří čas, zajistí větší otevřenost a transparentnost veřejné správy, efektivitu fungování úřadů a ušetří spoustu veřejných peněz. Jinými slovy - je to další využití moderních, chytrých technologií tak, aby život občanů v našem kraji byl příjemnější a levnější,“ vysvětlil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Cílem projektu je zvýšení efektivity, standardizace, zajištění bezpečnosti a centralizace podpůrných informačních systémů. Přinese zřízení centrálního e-mailu pro celou krajskou korporaci, řešení správy identit a zálohování dat.

„Díky projektu budou všechna data krajské korporace spolehlivě zabezpečena, zálohována, bude je možné v případě potřeby také znovu obnovit,“ dodal ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Projekt „Rozvoj architektury ICT v Moravskoslezském kraji“ spolufinancuje Evropská unie prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj (85%) a stát (MMR 5%). Moravskoslezský kraj tak navazuje na aktivity z minulého programovacího období Evropské unie 2007-2013, kdy vybudoval Technologické centrum kraje, provedl vnitřní integraci úřadu nebo digitalizoval knihovní fond paměťových institucí v kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až červenec dosáhlo -279,4 miliardy korun

8:26 Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až červenec dosáhlo -279,4 miliardy korun

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci července deficitem ve výši 279,4 mld. Kč. Po očištěn…