NKÚ plánuje 32 kontrol. Prověří peníze vynaložené na vzdělávání, údržbu mostů nebo kybernetickou bezpečnost

08.12.2018 8:16 | Zprávy

Kolegium Nejvyššího kontrolního úřadu schválilo plán kontrolní činnosti na rok 2019. Plán obsahuje 32 kontrol zaměřených například na dopravu, obranu, kulturu, zdravotnictví a další témata.

NKÚ plánuje 32 kontrol. Prověří peníze vynaložené na vzdělávání, údržbu mostů nebo kybernetickou bezpečnost
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

„Pro příští rok počítáme kromě aktuálních a citlivých oblastí, jakými jsou například obrněná technika armády nebo opravy a údržba silničních mostů, i s tématy, kterých jsme se dosud příliš nedotkli. Podíváme se třeba na budování kybernetické bezpečnosti, na peníze vynaložené na členství České republiky v mezinárodních organizacích nebo na to, jak se zachází s majetkem propadlým nebo zabaveným v trestním řízení,“ řekl prezident NKÚ Miloslav Kala.

Kromě těchto témat nebudou chybět kontroly zaměřené například na peníze vynaložené na vzdělávání. Kontroloři se jimi budou zabývat hned ve třech kontrolách – v jedné z nich prověří, jak jsou využívány peníze určené na vzdělávání zdravotnického personálu, v další se zaměří zase na vysokoškolské vzdělávání vojáků a příslušníků bezpečnostních složek a dále také na evropské dotace poskytované na společné vzdělávání žáků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Dokončení modernizace ve stanicích metra C

7:14 DPP: Dokončení modernizace ve stanicích metra C

Od této soboty 4. července do příštího pátku 10. července 2026 bude obousměrně přerušen provoz metra…