NP Šumava nabízí k prodeji posledního koně, jízdy v kočárech zajistí soukromí chovatelé

23.04.2015 12:11

Loni narozené hříbě jménem Krys nabízí Správa Národního parku Šumava aktuálně k prodeji. Koně jménem Andy, Nesango, Libor, Cipísek a klisna jménem Karin s příslušenstvím byli bezúplatně předány Národnímu památkovému ústavu a budou sloužit na státních zámcích Krásný Dvůr, Veltrusy, Valeč.

NP Šumava nabízí k prodeji posledního koně, jízdy v kočárech zajistí soukromí chovatelé
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Chladnokrevné hříbě jménem Krys je více, než tři čtvrtě roku staré a nejnižší možná nabídka je 10 tisíc korun. Nabídky budou přijímány do 29. dubna 2015, do 14.00 hod. včetně, bez ohledu na způsob doručení. Před tím je možné hříbě vidět ve stájích v Borových Ladech buď ve čtvrtek 23. dubna ve 13 hodin nebo po dohodě s pověřenými pracovníky Dagmar Tomanovou nebo Václavem Hřebkem. Více informací zde: http://www.npsumava.cz/cz/1038/0/9582/sekce/oznameni-a-vyberovem-rizeni-a-jeho-podminkach/

Vedle toho Správa NP Šumava připravuje, společně se soukromými majiteli a chovateli koní, možnosti průvodcovských výletů v kočárech. Do společného projektu se přihlásilo pět kočích, kteří projdou komplexním školením, zkušebními jízdami a po jejich absolvování a získání certifikátu „Partnerský kočí Národního parku Šumava“, budou moci netradiční formou provádět návštěvníky zajímavými místy národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava. První průvodci s koňskými povozy vyjedou už v červnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

22:54 Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

Dnešní výběrové řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda …