NPÚ: Invalidovna byla mezi filmaři oblíbená i v roce 2019

05.01.2020 13:29

I v loňském roce patřila Invalidovna k oblíbeným filmovým lokacím. Natáčelo se zde několik historických seriálů zahraniční i české produkce, celovečerní filmy, videoklipy či studentský film.

NPÚ: Invalidovna byla mezi filmaři oblíbená i v roce 2019
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Nezaměnitelná atmosféra, dlouhé chodby, patina a prostory, které nabízí řadu scénografických možností. Nejen proto je Invalidovna již od dob minulého režimu vyhledávaným místem filmových štábů z celého světa. Nebylo tomu jinak ani v roce 2019, kdy se na Invalidovně natáčely převážně historické seriály a mini série, celovečerní film, dva videoklipy i film studentů FAMU.

Již tradičně se části barokní budovy několikrát proměnily v nemocnici. V německém historickém filmu Oktoberfest najdete záběry z východní chodby 1. patra i jedné z obytných jednotek, kanadsko-německá koprodukce krimi seriálu Shadowplay (o kterém jsme psali zde) zase zvolila jako kulisy válečné berlínské nemocnice nádvoří.

Pozornost byla věnována také významným historickým osobnostem. Jedním z nejrozsáhlejších natáčení minulého roku se stal psychologický krimi seriál Freud z produkce Netflixu, který bude mít premiéru v roce 2020. V seriálu se objeví celá řada prostor Invalidovny včetně sklepení v roli vězení, dále také obytná jednotka, kaple nebo kotelna.

Nádvoří a schodiště západního křídla Invalidovny se stalo dějištěm pro pokračování úspěšné koprodukční minisérie Marie Terezie, kterou v prosinci a lednu uvádí Česká televize. Více informací, díly online i řadu zajímavých fotografií z natáčení naleznete zde.

S historickou minisérií Spy city ze 60. let se do Invalidovny na chvíli vrátil archiv - záběry se natáčely na východní chodbě 1. patra a kancelář archivu v jedné z obytných jednotek. Více informací o sérii najdete např. zde.

V zahradách Invalidovny se poté natáčel studentský film An Empty bed, podívejte se na fotografie z natáčení od fotografky Zuzany Lazarové zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Masarykova univerzita i nadále bude klást velký důraz na kvalitu online výuky

9:50 Masarykova univerzita i nadále bude klást velký důraz na kvalitu online výuky

Obávám se, že ani podzimní semestr nebude probíhat standardně, říká rektor Martin Bareš. MU ale onli…