NPÚ: Novou kulturní památkou v Kraji Vysočina je předměstský dům ve Velkém Meziříčí

02.01.2019 15:01 | Zprávy

Dům čp. 419 v ulici Hornoměstská ve Velkém Meziříčí byl ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 prohlášen kulturní památkou. Urbanisticky a architektonicky hodnotný předměstský dům se zahradou se vyznačuje řadou zajímavých a autenticky dochovaných prvků.

NPÚ: Novou kulturní památkou v Kraji Vysočina je předměstský dům ve Velkém Meziříčí
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Dvoupodlažní řadový dům je situován v severní frontě ulice Hornoměstská, v níž se historicky formovalo předměstí Velkého Meziříčí. K severní straně přiléhá protáhlá zahrada.

„Z hlediska architektonického i historického se jedná o velice cenný objekt, který  disponuje značnými uměleckými kvalitami a autenticky vzácně dochovanými prvky“,  konstatuje ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči Pavel Macků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rekordní zbraňová amnestie na jižní Moravě

7:14 Policie ČR: Rekordní zbraňová amnestie na jižní Moravě

Lidé odevzdali stovky zbraní i unikátní rarity.