Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes sedm milionů

3. 12. 2019 22:01

Patnáct set korun dostanou na základě rozhodnutí vlády přidáno v příštím roce všichni zaměstnanci ve veřejné správě. Platy zaměstnanců příspěvkových organizací v oblasti kultury ještě navíc vzrostou přechodem do tabulky, podle které jsou aktuálně hodnoceni i úředníci územních samosprávných celků.

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes sedm milionů
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Liberecký kraj musí platy dorovnat částkou přes sedm milionů korun. Navýšení platů se týká celkem 217 zaměstnanců v pěti příspěvkových organizacích kraje.

„Pracovníci v kultuře jsou dlouhodobě špatně placeni. Většinou se přitom jedná o vysokoškolsky vzdělané zaměstnance. Je proto v pořádku, že se dočkají patřičného ohodnocení,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Liberecký kraj zřizuje v oblasti kultury pět příspěvkových organizací. Jsou jimi Krajská vědecká knihovna v Liberci, Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Muzeum Českého ráje v Turnově a Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

Na pokrytí zákonného navýšení musel kraj ve svém rozpočtu najít částku 7.572.902 korun. Jedná se o částku obsahující zdravotní a sociální pojištění placené zaměstnavateli a případné platové postupy zaměstnanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Webové a mobilní aplikace už vítězí nad emaily

7:34 ČEZ: Webové a mobilní aplikace už vítězí nad emaily

Zákaznická obsluha nejvýznamnějšího českého dodavatele energií ČEZ Prodej loni vyřešila téměř 3,5 mi…