Právě jim Nadace ČEZ během vyplatila 26,6 milionů korun, z toho více než milion šel přímo do Olomouckého kraje.
„Naším cílem bylo nechat obce a organizace, aby se samy rozhodly, co je momentálně pálí a jak chtějí pomáhat. Nejlépe totiž vědí, jak zapojit místní obyvatele,“ řekl předseda správní rady Nadace ČEZ a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.
Pomoc energetiků i aktivita obcí, organizací a spolků potěšila i hejtmana. „ČEZ opět ukázal, že se chová jako odpovědný soused. Zatímco dříve jsme se mohli na Nadaci ČEZ spolehnout při financování kultury, sportu nebo hendikepovaných, tentokrát velmi rychle zareagovala na krizovou situaci a podpořila ty, kteří pomáhají dalším lidem – malé obce, charity, nebo dobrovolné hasiče,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
„Chtěli jsme pomoci hlavně rychle, protože čas hraje v době epidemie klíčovou roli. Grantové řízení jsme proto maximálně zjednodušili a o projektech se rozhodovalo každý den včetně víkendů on-line,“ dodala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva