Nadace ČEZ otevřela 400. Oranžové hřiště

27.07.2016 11:46 | Zprávy

Jubilejní 400. Oranžové hřiště otevřela Nadace ČEZ na začátku prázdnin v jihočeském Srubci vypuštěním 400 balónků, které symbolizovaly 400 hřišť.Ve východočeském regionu Nadace ČEZ podpořila již 33 Oranžových hřišť. Celkem přišla energetiky síť herních a sportovních areálů v celé České republice na 323 milionů korun.

Nadace ČEZ otevřela 400. Oranžové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Zatím poslední otevřené východočeské hřiště bylo v Dolním Lánově. Dětský domov v Dolním Lánově otevřel těsně před začátkem letních prázdnin na své zahradě nové dětské hřiště. Kromě 450tisícového příspěvku od Nadace ČEZ mu v jeho vybudování pomáhaly i samy děti, které hloubily jámy pro instalaci herních prvků, upravovaly terén nebo sekaly trávu. Vlastními silami tak přispěly ke vzniku bezpečného místa pro své venkovní hry.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Do třicátého června letošního roku na ně dosáhlo 400 měst a obcí, které Nadace podpořila 323. miliony korun. Podmínkou potom je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Bezpečnost dětí o prázdninách

Během letních měsíců se zvyšuje počet dětských úrazů o 10 – 15 %. Mezi nejčastější příčiny vážných úrazů patří pády, popáleniny a dopravní nehody. Za stav hřišť je zpravidla zodpovědný jejich vlastník a v posledních letech došlo k výraznému zlepšení jejich stavu. Přesto je ale potřebné, aby zvlášť mladší děti byly pod nepřetržitým dozorem rodičů. na pozoru.

Bezpečnostní pravidla na dětských hřištích:

  • Cestou na hřiště dodržovat pravidla silničního provozu
  • Dodržovat pravidla pro používání všech herních prvků
  • Nenechat se vyhecovat kamarády či ostatními dětmi na hřišti k nebezpečnému chování
  • Jakékoliv nebezpečné předměty nahlásit správci hřiště či dospělé osobě
  • Neodcházet ze hřiště nikam s cizími lidmi, byť o to cizí člověk žádá nebo cokoliv nabízí

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…