Nadace ČEZ otevřela 400. Oranžové hřiště

27.07.2016 11:46

Jubilejní 400. Oranžové hřiště otevřela Nadace ČEZ na začátku prázdnin v jihočeském Srubci vypuštěním 400 balónků, které symbolizovaly 400 hřišť.Ve východočeském regionu Nadace ČEZ podpořila již 33 Oranžových hřišť. Celkem přišla energetiky síť herních a sportovních areálů v celé České republice na 323 milionů korun.

Nadace ČEZ otevřela 400. Oranžové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Zatím poslední otevřené východočeské hřiště bylo v Dolním Lánově. Dětský domov v Dolním Lánově otevřel těsně před začátkem letních prázdnin na své zahradě nové dětské hřiště. Kromě 450tisícového příspěvku od Nadace ČEZ mu v jeho vybudování pomáhaly i samy děti, které hloubily jámy pro instalaci herních prvků, upravovaly terén nebo sekaly trávu. Vlastními silami tak přispěly ke vzniku bezpečného místa pro své venkovní hry.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Do třicátého června letošního roku na ně dosáhlo 400 měst a obcí, které Nadace podpořila 323. miliony korun. Podmínkou potom je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Bezpečnost dětí o prázdninách

Během letních měsíců se zvyšuje počet dětských úrazů o 10 – 15 %. Mezi nejčastější příčiny vážných úrazů patří pády, popáleniny a dopravní nehody. Za stav hřišť je zpravidla zodpovědný jejich vlastník a v posledních letech došlo k výraznému zlepšení jejich stavu. Přesto je ale potřebné, aby zvlášť mladší děti byly pod nepřetržitým dozorem rodičů. na pozoru.

Bezpečnostní pravidla na dětských hřištích:

  • Cestou na hřiště dodržovat pravidla silničního provozu
  • Dodržovat pravidla pro používání všech herních prvků
  • Nenechat se vyhecovat kamarády či ostatními dětmi na hřišti k nebezpečnému chování
  • Jakékoliv nebezpečné předměty nahlásit správci hřiště či dospělé osobě
  • Neodcházet ze hřiště nikam s cizími lidmi, byť o to cizí člověk žádá nebo cokoliv nabízí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

22:11 Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a ino…