Náměstek ministra zahraničních věcí navštívil Etiopii

18.07.2015 18:33 | Zprávy

Náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa navštívil ve dnech 12. – 16. 7. 2015 Etiopii. Vedle účasti na Třetí mezinárodní konferenci o financování rozvoje, kde vedl českou delegaci, absolvoval náměstek Tlapa v Addis Abebě řadu bilaterálních jednání s etiopskými partnery o otázkách vzájemných vztahů. Důležitým bodem jeho programu bylo i přijetí Výkonným ředitelem Hospodářské komise OSN pro Afriku (UNECA), který je současně i zástupcem generálního tajemníka OSN.

Náměstek ministra zahraničních věcí navštívil Etiopii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí
Se státním ministrem zahraničních věcí Etiopie Berhanem Gebre-Christosem diskutoval náměstek Tlapa možnosti užší spolupráce v ekonomické oblasti, v otázkách bezpečnosti i migrace. Oba se shodli na vůli dále rozvíjet historicky nadstandardní česko-etiopské vztahy. O dalších perspektivách rozvojové spolupráce pak náměstek Tlapa jednal se státním ministrem financí a ekonomického rozvoje Ahmedem Shidem. Etiopie, která je pro Českou republiku v oblasti rozvojové spolupráce prioritní zemí, právě dokončuje svůj druhý Plán růstu a transformace a také ČR momentálně pracuje na strategii rozvojové spolupráce pro příští roky.

Na Ministerstvu průmyslu Etiopie se náměstek Tlapa setkal se státním ministrem Mebrahtu Melesem. Při jednání o možnostech hospodářské spolupráce obou zemí identifikovali jako perspektivní obory pro české ekonomické subjekty v Etiopii potravinářství a zpracování zemědělských produktů, automobilový průmysl, vodohospodářství, zdravotnický průmysl, civilní letectví a obranný průmysl. S výkonným ředitelem Zemědělské transformační agentury Khalidem Bombou náměstek Tlapa diskutoval o možnostech oboustranně výhodné účasti českých subjektů na rozvíjejícím se etiopském zemědělství, a to jak v oblasti rozvoje drobných rodinných farem, tak i v oblasti velkokapacitní zemědělské výroby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…