Náměstek školství zastupoval ČR na jednání ministrů školství zemí UNESCO

08.11.2015 16:11

Náměstek Stanislav Štech se začátkem listopadu zúčastnil jednání na nejvyšší úrovni ministrů školství členských zemí UNESCO v Paříži. Předmětem jednání bylo schválení Akčního plánu Strategie vzdělávání 2030 (Education 2030 Framework for Action).

Náměstek školství zastupoval ČR na jednání ministrů školství zemí UNESCO
Foto: msmt.cz
Popisek: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - logo

Akční plán Strategie vzdělávání 2030 byl pečlivě a dlouho diskutován ve všech členských zemích, s odbornými asociacemi, odbory a nevládními organizacemi. Jeho základní principy jsou stále ještě nedosaženým ideálem zejména v rozvojových zemích; v jiných se stávají staronovým úkolem. Jde o právo na bezplatné základní vzdělávání; o potvrzení toho, že vzdělávání je věcí veřejnou a společnost za něj stále nese rozhodující díl odpovědnosti; o potřebu poskytnout dospělým dostatečnou nabídku kvalitního celoživotního vzdělávání a o rovný přístup a šance dívek i chlapců ke vzdělání.

Náměstek Štech ve svém vystoupení připomněl, že priority schváleného akčního plánu jsou v souladu se třemi prioritami národní Strategie 2020 schválené vládou ČR v r. 2014: zastavit zvyšující se nerovnosti ve vzdělávání, dále zkvalitnit přípravu učitelů jako klíčových aktérů vzdělávání, a to zejména jejich celoživotní profesní vzdělávání, a konečně, zkvalitnit a zefektivnit systém řízení vzdělávacího systému po letech deregulace a decentralizace. „Autonomie škol nemůže vést k pasivitě státu v oblasti vzdělávání“, řekl náměstek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Do Afghánistánu přivezl vojákům vánoční pozdravy generál Opata

22:22 Armáda ČR: Do Afghánistánu přivezl vojákům vánoční pozdravy generál Opata

Druhý adventní týden navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata jednotky sl…