Návrh zprostředkovatele dorazil vedení OKD i odborářům

19.10.2013 17:30 | Zprávy
autor: OKD

Vedení OKD chce návrh detailně analyzovat. Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

Návrh zprostředkovatele dorazil vedení OKD i odborářům
Foto: OKD
Popisek: OKD

Vedení OKD a zástupci odborových organizací obdrželi v pondělí návrh zprostředkovatele v souvislosti s pokračujícím jednáním nad novou kolektivní smlouvou, která je připravována pro období let 2014-2018. Obě strany se předběžně domluvily na prodloužení termínu, kdy by mělo být z hlediska legislativy přijato stanovisko k zmiňovanému návrhu. To bude ještě nutné stvrdit písemnou dohodou. Příčinami jsou především nutnost provést komplexní analýzu, jaké by měl návrh finanční dopady pro firmu, a příprava a realizace referenda u odborových organizací. Odbory deklarovaly, že chtějí předložit návrh zaměstnancům v referendu nejpozději do 5. listopadu.

„S návrhem se nejdříve musíme detailně seznámit a pečlivě analyzovat všechny dopady, které by pro OKD měl. Náš jednoznačný postoj k němu pak chceme sdělit nejdříve přímo zaměstnancům. Obecně jsme ochotni ze svých požadavků také ustoupit a věříme, že se nám podaří dosáhnout kompromisní dohody, která OKD umožní zůstat konkurenceschopnou společností i při současných mimořádně náročných podmínkách na trhu s uhlím. Navíc bychom se neradi stali součástí předvolební kampaně, která právě vrcholí. Vždyť volby nás čekají již příští víkend,“ říká personální ředitel OKD Jan Jurášek.

Obě strany se v nejbližších dnech opět sejdou za jednacím stolem, aby vyřešily některé technické otázky, jako je například sjednocení prémiových tarifů na jednotlivých pracovištích OKD a dořešení závislosti ročních bonusů na hospodářských výsledcích společnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…