Nemocnice České Budějovice zakoupila jako první v Evropě mikrochirurgické odsávací zařízení Takayama

04.02.2021 18:47 | Zprávy

Zakoupením mikrochirurgické odsávačky s oplachem značky Takayama v hodnotě půl milionu korun českobudějovická nemocnice významně podpořila další možný rozvoj mikrochirurgické operativy.

Nemocnice České Budějovice zakoupila jako první v Evropě mikrochirurgické odsávací zařízení Takayama
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

Jedním ze základních bodů mikrochirurgické školy v japonském Sapporu je odsávačka, která umožňuje současně i oplach operačního pole.  Odsávání i oplachování je plynule regulováno palcem operujícího neurochirurga. Díky snadnému a přesnému ovládání je odsávačka vhodná i pro mikrochirurgické operace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Okrašlovací spolek pustil i do první realizace cyklostezky

19:34 Nadace ČEZ: Okrašlovací spolek pustil i do první realizace cyklostezky

Další pomyslný zářez do „pažby dobrých skutků“ má po víkendu za sebou Okrašlovací spolek Jenichov z …