Nemocnice Pardubického kraje bude i nadále testovat samoplátce

17.05.2020 9:01

Odběrová místa v Pardubicích a v Litomyšli budou i nadále testovat samoplátce. NPK stanovila v souvislosti s platným cenovým předpisem MZČR novou cenu tohoto výkonu.

Nemocnice Pardubického kraje bude i nadále testovat samoplátce
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice
reklama

Ministerstvem stanovená cena podle zveřejněné kalkulace nepočítá s 15% DPH, předpis však zároveň neuvádí, že by byl výkon od daně osvobozen. V případě, že zájemce potřebuje i lékařské potvrzení o negativním výsledku testu, připlatí si ještě dalších 300 Kč. Od 16. května tak bude konečná cena 2319 korun včetně DPH.

Přestože nová cena nereflektuje plnou výši reálných nákladů na provádění PCR vyšetření pro samoplátce, bude NPK v poskytování služby pokračovat. Aktuální přípis MZČR stanovuje cenu tohoto vyšetření na 1756 korun bez DPH. Vyšetření totiž nemá léčebný cíl, a tak by k němu mělo být připočteno ještě 15% DPH. Citované opatření zároveň neuvádí, že by měla být platba od daně osvobozena. Odběrová místa NPK v Pardubicích a v Litomyšli tak budou znovu testovat i samoplátce, nicméně ministerstvem deklarovanou cenu vyšetření zvýší právě o sazbu DPH, tj. na 2019 Kč.

V případě, že zájemce bude k testu požadovat ještě lékařské potvrzení s výsledkem testu, vzroste cena o dalších tři sta korun. Administrativní výkon vydání potvrzení vychází z platného ceníku NPK. Konečná cena služby, která v sobě zahrnuje odběr, vyšetření, DPH a lékařské potvrzení tak je 2319 korun.

Způsob, jakým Nemocnice Pardubického kraje došla ke konečné ceně:

tabulka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Balík vám vydáme i v sobotu

14:50 Česká pošta: Balík vám vydáme i v sobotu

Česká pošta otevírá přepážky Balíkovny na 367 největších poštách po celé České republice v mimořádný…