Nemocnice Pardubického kraje se dohodlo s Tomášem Julínkem na ukončení pracovního poměru

02.06.2018 7:34

Stanovisko NPK, a.s., k odchodu MUDr. Tomáše Julínka, MBA

Nemocnice Pardubického kraje se dohodlo s Tomášem Julínkem na ukončení pracovního poměru
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubická nemocnice

V pátek 1. června se vedení Nemocnice Pardubického kraje, a. s., dohodlo s ředitelem Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice MUDr. Tomášem Julínkem, MBA, na ukončení pracovního poměru. Tomáš Julínek, který do společnosti nastoupil v březnu 2017, odchází po vzájemné dohodě. Vedení společnosti nyní dohlédne na bezproblémové předání svěřené agendy a na stabilizaci situace ve všech nemocnicích, které MUDr. Julínek vedl.

Důvodem odchodu ředitele Julínka jsou především různé pohledy na způsob komunikace směrem k lékařskému i nelékařskému personálu a k vedení společnosti. Zdravotnictví obecně se v posledních letech potýká s výraznou personální nedostatečností, proto je nutné volit takovou formu komunikace, která neohrozí dostupnost zdravotnické péče, což byla situace, do které by se NPK, a.s., bez aktivního řešení mohla dostat. „Některé odchody lékařů by mohly ohrozit chod zdravotnictví v oblasti a potažmo i v kraji. Šlo sice spíše o jednotky osob, nicméně už tak napjatá personální situace mohla eskalovat a to jsme ani na jedné straně nechtěli,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Společnost se teď zaměří na zklidnění situace a hledání funkčního koncepčního řešení. „Nejdříve musíme zajistit, aby došlo k bezproblémovému předání agendy, a musíme se postarat o plynulý chod všech tří nemocnic. Vedle toho je třeba stabilizovat personální situaci a uklidnit zaměstnance, protože v NPK si vážíme každého zaměstnance,“ dodává Gottvald.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

22:30 ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

Pracoviště ÚZSVM v Jičíně prodalo formou přímého prodeje pozemky o výměře 532 m2 v katastrálním územ…