Nemocnice Písek je nejlepší nemocnicí v České republice

29.11.2017 8:39

Písecká nemocnice se umístila na prvním místě prestižního klání o titul Nemocnice ČR 2017. Vyhrála hned ve dvou kategoriích - v kategorii „Absolutní vítěz“ a v kategorii spokojenost zaměstnanců nemocnic. Výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2017, kterou už podvanácté uspořádala nezisková organizace HealthCare Institut, ukázaly, že písecká nemocnice dokáže obstát i mezi velkými fakultními nemocnicemi.

Nemocnice Písek je nejlepší nemocnicí v České republice
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„Ocenění je jen třešinkou na dortu naší snahy o zajištění špičkové péče pro pacienty i vytvoření příjemného pracovního prostředí pro lékaře, sestry i další nelékařský personál. Fungování písecké nemocnice je součástí dlouhodobé koncepce zdravotnictví v našem kraji a my jako management se držíme zásady nezavřít žádnou stanici pro pacienty a přilákat kvalitní a schopné lékaře. Daří se to, protože se jako jedno z mála zdravotnických zařízení nepotýkáme s nedostatkem personálu, jezdí k nám pracovat lidé z celé České republiky a naše služby vyhledávají i ti pacienti, kteří k nám regionálně nespadají,“ uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

V pořadí už 12. ročník celostátní soutěže „Nemocnice ČR 2017“ byl zahájen letos v zimě. Projekt je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také na sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic. Hodnotí se přitom čtyři oblasti: bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. Průzkum se letos prováděl ve 150 nemocnicích s akutními lůžky.

Nemocnice Písek, a. s., boduje v celostátní soutěži s názvem Nemocnice ČR pravidelně. V roce 2014 se dokonce umístila na 2. místě v kategorii „Absolutní vítěz“, vloni byla v téže kategorii pátá.

Bližší informace k výsledkům soutěže jsou zveřejněny ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky zaslal gratulační telegram peruánskému prezidentovi

17:45 Hrad: Prezident republiky zaslal gratulační telegram peruánskému prezidentovi

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační telegram Josému Pedro Castillo Terronesovi, prezid…