Nemocnice Znojmo: Nová ambulance pro pacienty při ztrátě čichu po prodělaném onemocnění COVID-19

11.02.2021 14:21

Ve znojemské nemocnici byla nově otevřena ambulance Olfaktometrie na ORL oddělení pro pacienty se ztrátou čichu pro prodělaném onemocnění COVID-19.

Nemocnice Znojmo: Nová ambulance pro pacienty při ztrátě čichu po prodělaném onemocnění COVID-19
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Ztrátou čichu trpí zhruba 60 procent pacientů s covid-19. Jde o nejtypičtější a často jediný příznak této nemoci, který postihuje zejména mladé lidi. Pokud se čich nevrátí ani po několika týdnech, je na čase návštěva ORL. Pro tyto pacienty je nově v Nemocnici Znojmo zřízena ambulance.

„V tuto chvíli řešíme problémy u cca 20 pacientů měsíčně, ale předpokládáme, že řada z nich s tímto problémem dosud pomoc nevyhledala nebo o této možnosti léčby nevěděla. Částečné navrácení čichu je v rámci dnů až týdnů, k normalizaci dochází do asi 3 měsíců, ale je to individuální u každého pacienta,“ sdělil MUDr. Jan Urban, primář ORL oddělení, Nemocnice Znojmo.

Ambulance je v provozu každé pondělí od 12:30-15:00 po předchozím telefonickém objednání na čísle 515 215 514. Je určena pro pacienty po JIŽ prodělaném onemocnění COVID-19, tedy pro pacienty neinfekční a vyléčené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…