Nemocnice Znojmo využívá kostí od dárců pro léčbu svých pacientů

20.03.2023 15:46 | Tisková zpráva

Nemocnice Znojmo se stala v loňském květnu tkáňovým zařízením. Na základě povolení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv v loňském roce odebrala 22 hlavic stehenních kostí. U prvních nyní uplynula půlroční karanténa. V minulých dnech byla implantována úplně první tkáň pacientovi po úrazu.

Nemocnice Znojmo využívá kostí od dárců pro léčbu svých pacientů
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Na základě Rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv o povolení činností tkáňového zařízení ze dne 16.5. 2022 byla ve znojemské nemocnici zahájena činnost Tkáňového zařízení. Toto je provozováno jako součást Centrálního operačního traktu. Nemocnice má povoleno opatřovat, zpracovávat, vyšetřovat, propouštět a skladovat kostní tkáně – hlavice kosti stehenních od žijících dárců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poměrný systém

Proč vám při obsazování vedení sněmovny v minulém období nevadilo, že nebyl respektován poměrný systém a vadí vám to až teď, když se vás to týká?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

22:03 Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

Vláda Petra Fialy v demisi na zasedání ve středu 19. prosince 2025 schválila vyšší úrok z prodlení u…