Norská delegace navštívila Probační a mediační službu

29.01.2015 19:00 | Zprávy

Od pondělí 26. 1. 2015 do čtvrtka 29. 1. 2015 se uskutečnilo již druhé setkání Probační a mediační služby (PMS) a zástupců The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace a práci s obětmi. Návštěva se realizovala v rámci projektu „Systém dalšího vzdělávání pracovníků Probační a mediační služby ČR“.

Norská delegace navštívila Probační a mediační službu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

„Současný projekt je pro nás příležitostí navázat na kvalitní spolupráci s norským partnerem z minulých let a zkvalitnit výkon odborných činností prostřednictvím vzdělávacích aktivit, které jsou obohaceny o zahraniční zkušenosti. Norským partnerům nabízíme naopak zkušenosti s výkonem mediace a práce s oběťmi trestných činů, v nichž má PMS bohaté zkušenosti,“ uvedla zástupkyně ředitelky PMS Jana Procházková Libíčková.

Norská delegace během své návštěvy navštívila mimo jiné středisko PMS v Mladé Boleslavi, kde se podrobněji seznámila s prací na středisku s důrazem na práci s oběťmi trestných činů. Tématem setkání bylo také představení projektu „Proč zrovna já?“, který obětem trestného činu pomáhá, a projektu „ Křehká šance“. Ten zase pomáhá připravit odsouzené, aby se po svém podmíněném propuštění dokázali úspěšně adaptovat do společnosti a na trh práce.  Druhý den pokračovala delegace v návštěvě věznice Pankrác.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…