Norská delegace navštívila Probační a mediační službu

29.01.2015 19:00

Od pondělí 26. 1. 2015 do čtvrtka 29. 1. 2015 se uskutečnilo již druhé setkání Probační a mediační služby (PMS) a zástupců The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace a práci s obětmi. Návštěva se realizovala v rámci projektu „Systém dalšího vzdělávání pracovníků Probační a mediační služby ČR“.

Norská delegace navštívila Probační a mediační službu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

„Současný projekt je pro nás příležitostí navázat na kvalitní spolupráci s norským partnerem z minulých let a zkvalitnit výkon odborných činností prostřednictvím vzdělávacích aktivit, které jsou obohaceny o zahraniční zkušenosti. Norským partnerům nabízíme naopak zkušenosti s výkonem mediace a práce s oběťmi trestných činů, v nichž má PMS bohaté zkušenosti,“ uvedla zástupkyně ředitelky PMS Jana Procházková Libíčková.

Norská delegace během své návštěvy navštívila mimo jiné středisko PMS v Mladé Boleslavi, kde se podrobněji seznámila s prací na středisku s důrazem na práci s oběťmi trestných činů. Tématem setkání bylo také představení projektu „Proč zrovna já?“, který obětem trestného činu pomáhá, a projektu „ Křehká šance“. Ten zase pomáhá připravit odsouzené, aby se po svém podmíněném propuštění dokázali úspěšně adaptovat do společnosti a na trh práce.  Druhý den pokračovala delegace v návštěvě věznice Pankrác.

Výměnné pracovní pobyty pracovníků PMS a norských kolegů jsou dobrou příležitostí k seznámení se s inovativními přístupy ve využívání alternativních trestů. Jedná se např. o elektronický monitorovací systém či provoz tzv. probačních domů, které jsou pro PMS cennou inspirací.

„Setkání s českými kolegy jsou užitečná a zajímavá. Získáváme díky nim nové, inspirativní poznatky. Těšíme se na budoucí spolupráci a další výměnu zkušeností," uvedla koordinátorka norské strany Eli Gjernes Myhrvold.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

12:39 ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

CIIRC ČVUT spolupracuje s Pražským inovačním institutem