Novoměstský hrnec smíchu již zná vítěze

14. 6. 2015 20:22

O uplynulém víkendu v Novém Městě nad Metují vyvrcholil 37. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. Po celý týden probíhaly projekce těch nejlepších děl komediálního žánru, které se natočily v uplynulém roce. V průběhu soutěžních projekcí i letos probíhalo měření času, po který se diváci smějí. Cenu diváků – Novoměstský hrnec smíchu - podle kterého dostal festival své jméno, získala tento rok komedie „Hodinový manžel“ režiséra Tomáše Svobody.

Novoměstský hrnec smíchu již zná vítěze
Foto: red
Popisek: 37. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu
reklama

Hlavní cenu odborné poroty pro tvůrce nejlepší filmové a nejlepší televizní komedie, tradiční Zlatý PRIM, získal film „Život je život“  režiséra Milana Cieslara a pohádka J.Prušinovského „Kdyby byly ryby“. Odměnu v podobě originálního časoměřiče, věnuje, stejně jako v minulých letech, společnost ELTON hodinářská, výrobce českých hodinek tradiční značky PRIM (www.prim.cz). Tato společnost je s festivalem spjata již od jeho počátků. Už cena pro historicky prvního vítěze, kterým se v roce 1979 stala komedie Kulový blesk, nesla jméno Zlatý PRIM. Jejím patronem byl tehdejší národní podnik ELTON, jehož nástupcem a pokračovatelem ve výrobě hodinek je dnes společnost ELTON hodinářská, a.s.

Kromě hlavní ceny věnovala společnost ELTON hodinářská také hodinky pro významné české herecké osobnosti. Již v neděli 7.června při zahájení festivalu si „Cenu za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích“ převzal oblíbený herec Viktor Preiss. Tento skvělý umělec byl oceněn na zakázku vyrobenými hodinkami, inspirovanými nejvýznamnějším českým světcem, Sv. Václavem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha rozšiřuje nad rámec legislativních požadavků monitoring složek životního prostředí o nové polutanty

22:45 Letiště Praha rozšiřuje nad rámec legislativních požadavků monitoring složek životního prostředí o nové polutanty

Letiště Praha se dlouhodobě zaměřuje na monitoring škodlivin ve vodě, ovzduší, půdě a zemědělských p…