Novoměstský hrnec smíchu již zná vítěze

14.06.2015 20:22

O uplynulém víkendu v Novém Městě nad Metují vyvrcholil 37. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. Po celý týden probíhaly projekce těch nejlepších děl komediálního žánru, které se natočily v uplynulém roce. V průběhu soutěžních projekcí i letos probíhalo měření času, po který se diváci smějí. Cenu diváků – Novoměstský hrnec smíchu - podle kterého dostal festival své jméno, získala tento rok komedie „Hodinový manžel“ režiséra Tomáše Svobody.

Novoměstský hrnec smíchu již zná vítěze
Foto: red
Popisek: 37. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu

Hlavní cenu odborné poroty pro tvůrce nejlepší filmové a nejlepší televizní komedie, tradiční Zlatý PRIM, získal film „Život je život“  režiséra Milana Cieslara a pohádka J.Prušinovského „Kdyby byly ryby“. Odměnu v podobě originálního časoměřiče, věnuje, stejně jako v minulých letech, společnost ELTON hodinářská, výrobce českých hodinek tradiční značky PRIM (www.prim.cz). Tato společnost je s festivalem spjata již od jeho počátků. Už cena pro historicky prvního vítěze, kterým se v roce 1979 stala komedie Kulový blesk, nesla jméno Zlatý PRIM. Jejím patronem byl tehdejší národní podnik ELTON, jehož nástupcem a pokračovatelem ve výrobě hodinek je dnes společnost ELTON hodinářská, a.s.

Kromě hlavní ceny věnovala společnost ELTON hodinářská také hodinky pro významné české herecké osobnosti. Již v neděli 7.června při zahájení festivalu si „Cenu za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích“ převzal oblíbený herec Viktor Preiss. Tento skvělý umělec byl oceněn na zakázku vyrobenými hodinkami, inspirovanými nejvýznamnějším českým světcem, Sv. Václavem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS získala ocenění School Friendly za projekt Tatra do škol

10:12 TATRA TRUCKS získala ocenění School Friendly za projekt Tatra do škol

V pondělí 9. prosince se konal jubilejní 20. ročník slavnostního společenského galavečera, nesoucího…