O plánované odstávce se zákazníci ČEZ Prodej dozvědí v SMS či e-mailu

31.10.2014 15:00

Na plánované odstávky elektrické energie upozorní zákazníky informační SMS nebo e-mail. ČEZ Prodej tuto službu poskytne zdarma nad rámec zákonem dané oznamovací povinnosti těm, kteří odebírají elektřinu na distribučním území ČEZ Distribuce a zaregistrují se do webové aplikace ČEZ ON-LINE. Informace se tak k lidem dostane s jistotou a včas a plánované výpadky proudu už je nezaskočí.

O plánované odstávce se zákazníci ČEZ Prodej dozvědí v SMS či e-mailu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přívodní vidlice od elektrospotřebiče
reklama

Zákazníci si mohou sami navolit v rozmezí 3 až 15 dnů před odstávkou, kdy přesně chtějí, aby jim byla SMS nebo email doručen. Službu si mohou snadno zařídit, když se na adrese www.cez.cz/online zaregistrují do webové aplikace ČEZ ON-LINE, kde si ji objednají. „Věříme, že také tato služba přispěje ke spokojenosti našich zákazníků. I chvíle bez elektřiny podle nás mohou být příjemné, když se na ně předem připravíte,“ říká Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie ČEZ.

ČEZ Distribuce začala zveřejňovat odběrná místa dotčená pravidelnou odstávkou na portálu pro všechny obchodníky a zákazníky. ČEZ Prodej tudíž zatím poskytuje službu SMS a e-mailů s upozorněním na plánovanou odstávku na distribučním území ČEZ Distribuce, o možnostech sdílení informací o odstávkách s ostatními distributory jedná. Plánované odstávky jsou nezbytné pro realizaci preventivních oprav a modernizací v distribuční síti tak, aby bylo minimálně těch výpadků, které přicházejí neočekávaně.

Informační SMS a e-maily o plánovaných odstávkách jsou jedním z mnoha opatření, která ČEZ Prodej zavedl v rámci zvyšování zákaznické spokojenosti. „Od začátku letošního roku jsme postupně zavedli zhruba tři desítky opatření, která vyplynula z přání zákazníků,“ uvádí Pavel Cyrani. Nedávno například společnost spustila mobilní aplikaci ČEZ ON-LINE, takže mají zákazníci ČEZ Prodej kdekoli a kdykoli přehled o odběru elektřiny nebo plynu a mají přístup k informacím o svých fakturách a platbách. ČEZ přichází také se službou speciálního poradenství v oblasti energetické legislativy, nově zákazníkům nabídne pomoc například při změně dodavatele, v případě insolvence nebo při řešení dědictví. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČEZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

16:51 Policie ČR: Výhrůžky členovi Ústředního krizového štábu

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…