Odbory žádají vládu o urychlené řešení problémů Moravskoslezského kraje

04.08.2015 8:40 | Zprávy

Vláda Bohuslava Sobotky 22. července poprvé zasedala mimo Strakovu akademii, první výjezdní zasedání se odehrálo v Moravskoslezském kraji. V Ostravě jednala vláda společně s Radou Moravskoslezského kraje, primátory statutárních měst i zástupci krajské tripartity. Hlavními body jednání byla témata, která trápí Moravskoslezský kraj, tedy zaměstnanost, aktivní vytváření nových pracovních míst, podpora investic a nových průmyslových zón, zlepšení kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji a rozvoj dopravní infrastruktury. Při této příležitosti předali odboráři kraje premiérovi Sobotkovi prohlášení, ve kterém žádají vládu o urychlené a koncepční řešení problémů Moravskoslezského kraje.

Odbory žádají vládu o urychlené řešení problémů Moravskoslezského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

“Regionální zastoupení ČMKOS v Moravskoslezském kraji vyjadřuje na základě dlouholetých zkušeností, každodenní spolupráce a zejména aktuálních hrozeb vážné obavy z dalšího vývoje sociální a ekonomické situace v kraji. Přestože nezaměstnanost v zemi klesá, propouštění a krachy významných firem neustávají. Jejich dopad teprve nastane a jedná se o ztrátu stovek pracovních míst.

V poslední době spadla do konkursu například společnost VOKD a Job Air Technic, problémy hlásí strojírenská firma dříve známá jako OKD-Bastro, v září končí ocelárna společnosti Vítkovice Steel. Další propouštění můžeme očekávat i v důlní společnosti OKD. Odbory mají obavy, že region není na budoucí problémy připraven, nevypořádal se s dosavadní restrukturalizací průmyslu a není dostatečně zajištěn ani vznik nových pracovních míst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

19:34 VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

Jaké výhody nabízí Klub pevného zdraví? Jsem jako pojištěnec VZP automaticky jeho členem?