Odhalte skrytá tajemství středověkých obrazů s novou mobilní aplikací Národní galerie

21.05.2018 15:58 | Zprávy

Klášter sv. Anežky České v posledních letech ožívá i prostřednictvím digitálních technologií. Národní galerie v Praze představuje svoji vůbec první mobilní aplikaci, která umožňuje nahlédnout pod povrchy středověkých pokladů.

Odhalte skrytá tajemství středověkých obrazů s novou mobilní aplikací Národní galerie
Foto: ngprague.cz
Popisek: Národní galerie

Nová mobilní aplikace Skrytá tajemství středověkých obrazů uživatelům nabízí nevšední interaktivní prohlídku deskových maleb z expozice středověkého umění v Anežském klášteře. 

„Slovem i obrazem zprostředkovává zajímavé informace týkající se námětů, autorství a procesu tvorby obrazů, které patří k nejcennějším ve sbírkách Národní galerie. Množství obrazových dat nabízí pohled pod povrch, do vrstev, které zpravidla pouhým okem nevidíme. Díky aplikaci je tak pro návštěvníky čitelný skrytý přípravný rozvrh maleb, takzvaná podkresba. Ta je mimořádně poutavá, zachycuje totiž průběžné autorské změny a odráží  zvyklosti a kvalitu jednotlivých malířských dílen.“říká kurátorka Štěpánka Chlumská. Mobilní aplikace poskytuje komentáře k celé řadě důležitých a zajímavých detailů celkem patnácti výtvarných skvostů, které mohou divákovi buď uniknout či jejichž významu nemusí plně rozumět. Je na samotném uživateli, aby si zvolil, jaké informace potřebuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Cena dálniční známky.

Dobrý den, kdy navrhnete snížení cen dálničních známek? Máte pocit, že cena 2570 Kč za roční známku odpovídá stavu dálniční sítě v České republice v porovnání s okolními zeměmi? Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Uhynul nejstarší plameňák – samice, která měla minimálně 50 let

7:33 Zoo Ostrava: Uhynul nejstarší plameňák – samice, která měla minimálně 50 let

Ostravská zoo chová plameňáky kubánské od roku 1979. Tito nápadně zbarvení ptáci se mohou dožívat vy…