Olomoucký kraj reaguje na krizi pracovního trhu

23.08.2017 16:56 | Zprávy

Školy zřizované Olomouckým krajem vyslyšely přání zaměstnavatelů a od září nabídnou dva nové obory, po kterých je na trhu práce velká poptávka. Montér suchých staveb má uspokojit firmy, jež marně hledají schopné řemeslníky například na sádrokartonářské práce. Vlasovou kosmetiku zase mohou začít studovat kadeřnice toužící po kvalifikovaném středním vzdělání.

Olomoucký kraj reaguje na krizi pracovního trhu
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.

„Obor montér suchých staveb, který je dlouhodobě žádaný zaměstnavateli v regionu, rozšíří vzdělávací nabídku Střední školy technické v Přerově. Nástavbové studium vlasová kosmetika pak vhodně doplní stávající obory na Střední odborné škole obchodu a služeb v Olomouci. Absolventům učebního oboru kadeřník umožní získat střední vzdělání s maturitní zkouškou,“ řekl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana pro oblast školství.

Olomoucký kraj bude v novém školním roce pokračovat v podpoře polytechnického vzdělávání a řemesel. V jejím rámci poskytne stipendia žákům vybraných učňovských oborů a technických oborů zakončených maturitou. Učni jsou tímto způsobem podporováni od školního roku 2010/2011, žáci technických oborů zakončených maturitou pak od školního roku 2014/2015.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Rakušan

Dobrý den, pane Mašku, všimla jsem si, že dost útočíte na Rakušana. Vadí vám jen on sám nebo máte problém se stranou jako s celkem? A je podle vás STAN horší než třeba ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci zadrželi další padělky

22:31 Celní správa: Pražští celníci zadrželi další padělky

Padělky luxusního textilního zboží v hodnotě téměř 350 000 korun zadrželi pracovníci pražského celn…