PMS spoluorganizovala mezinárodní konferenci o nových technologiích v trestní justici

19.05.2017 16:41 | Zprávy

PMS v třetím květnovém týdnu v Praze spoluorganizovala již třetí ročník mezinárodní konference Technologie v trestní justici, na které se setkali zástupci světových probačních a vězeňských služeb s technologickými experty, zástupci soukromého sektoru i akademiky.

PMS spoluorganizovala mezinárodní konferenci o nových technologiích v trestní justici
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

Cílem konferenci zaštítěné organizacemi EuroPris, ICPA a CEP bylo probrat technologické i bezpečnostní výzvy, kterým v současnosti čelí systémy trestní justice po celém světě, a najít vhodná technologická řešení.

Probační a vězeňské služby se nyní potýkají se stále se zvyšujícími požadavky na zajištění ochrany společnosti před kriminalitou, na druhé straně stále profesionalizují svou práci s odsouzenými, která by měla vést ke snížení recidivy a k reintegraci lidí s trestní minulostí zpátky do společnosti. Najít rovnováhu mezi těmito a dalšími požadavky vyžaduje podle expertů mimořádně citlivý a profesionální přístup a porozumění konkrétních potřeb jednotlivých servisů.

Ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková mezinárodnímu publiku představila práci Probační a mediační služby jak s klienty z řad odsouzených, tak s oběťmi. Uvedla, že česká PMS se nyní nachází ve zlomovém momentě, kdy stojí těsně před zavedením elektronického monitorovacího systému do trestní justice, a že výměna mezinárodních zkušeností k tématu „náramky“ v praxi je pro PMS mimořádně přínosná. Specialistka na mezinárodní vztahy z PMS Marcela Demková moderovala jeden z panelů ke vzdělávání a odbornému zacházení, ve kterém diskutovali jak odborníci z rezortu, tak zástupci zahraničních technologických firem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.