Pardubická nemocnice: Vedení se dohodlo s odbory na nové kolektivní smlouvě

29.03.2018 11:58 | Zprávy

Po bezmála pěti měsících dospěla jednání o nové kolektivní smlouvě v Nemocnici Pardubického kraje ke zdárnému konci. Vedení společnosti při dalším kole kolektivního vyjednání během úterního odpoledne dospělo ke shodě i se zástupci třinácté odborové organizace ohledně dalšího navýšení mzdových tarifů o 5 procent pro nezdravotnické pracovníky od 1. července 2018, čímž se otevřela cesta k podpisu dokumentu, k němuž dojde během několika dnů.

Pardubická nemocnice: Vedení se dohodlo s odbory na nové kolektivní smlouvě
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubická nemocnice

„Letošní kolektivní jednání nebylo vůbec jednoduché. Přestože jsme jasně deklarovali, že stejně jako v předchozích dvou letech do navýšení mezd dáme všechny finanční prostředky, které nám přináší navýšení úhradové vyhlášky, zpočátku se stanoviska obou stran rozcházela. Kvůli výpovědím z dohod o pracovní činnosti hrozilo na přechodnou dobu i částečné omezení provozu nemocnic. Jsem rád, že se postoje postupně sbližovaly, že péče o pacienty, kteří musí být vždy na první místě našeho zájmu, nijak neomezila a že jsme nakonec našli celkovou shodu,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Dohodu uvítal i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický: „Po celou dobu jsme byli vedením nemocnice informování o průběhu vyjednávání a jsem rád, že jsme nakonec dospěli k dohodě, která znamená uklidnění celé situace. Byla tentokrát vyhrocenější než, tomu bylo v minulých letech. Přesto myslím, že vyhrává zdravý rozum i to, že dohoda tak, jak je nastavená, neohrozí dlouhodobě ekonomiku našich nemocnic.“

Důležitý krok v klíčové oblasti odměňování se podařilo dohodnout již v polovině ledna. Přestože chyběl souhlas jedné ze třinácti odborových organizací, mzdové tarify lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků byly navýšeny o 10 procent a nezdravotníků o 5 procent s platností od 1. února 2018. Zároveň došlo k diferenciovanému nárůstu sazeb u dohod o pracovní činnosti, jejichž prostřednictvím jsou zajišťovány ústavní pohotovostní služby, o 10 a více procent s platností od 1. ledna 2018. V rámci benefitů zůstalo zachováno čerpání placeného studijního volna po přesčasové práci a bylo přidáno pojištění zaměstnanců pro právní ochranu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Dopravní soutěž mladých cyklistů 2026 zná své vítěze

7:27 BESIP: Dopravní soutěž mladých cyklistů 2026 zná své vítěze

Družstvo základní školy Kravsko z Jihomoravského kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže…