Pardubická nemocnice: Výherci soutěže převzali ceny při hokejovém utkání

11.12.2017 17:44 | Zprávy

Výtvarná soutěž Děti malují dětem zná své vítěze. Výherci, kteří se umístili na prvních třech místech, převzali ceny při hokejovém utkání na stadionu HC Dynamo Pardubice. Hlavními výhrami, které do soutěže věnovali sponzoři, byly tablet, mobilní telefon a hodinky.

Pardubická nemocnice: Výherci soutěže převzali ceny při hokejovém utkání
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubická nemocnice

Patnáct nejlepších obrázků bude použito do nově vznikajícího průvodce nemocí a nemocnicí pro dětské pacienty. Brožura jim má pomoci vhodnou formou lépe pochopit léčbu a prostředí nemocnice. Děti tak pomohou svým nemocným kamarádům zbavit se strachu z neznámého či nepochopeného.

„Soutěž Děti malují dětem byla vyhlášena v rámci programu Přátelská nemocnice. Pardubický kraj spolu s Nemocnicí Pardubického kraje si klade za cíl vytvořit příjemné prostředí a zlepšit podmínky pro pacienty ve všech krajských nemocnicích. Jedním z projektů je právě i vznik malované brožurky pro hospitalizované děti. A kdo by to lépe zvládl než právě děti,“ uvedl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Soutěž, kterou společně pořádaly Nemocnice Pardubického kraje a Východočeská galerie v Pardubicích, byla určena pro děti od šesti do dvanácti let. Probíhala od konce června do začátku listopadu. Úkolem bylo libovolnou technikou namalovat obrázek na jedno z patnácti témat týkajících se pobytu v nemocnici a různých vyšetření. Jak vypadá snímkování na rentgenu, jak probíhá odběr krve, co mi dělají při vyšetření srdce, nebo co pro mě znamená být zdravý. To byla některá z nich. Děti se zadání zhostily s velkou dávkou nápaditosti, kterou proměnily v zajímavé a nádherné obrázky. Na konci se jich sešlo přesně 612. Do soutěže se zapojili nejen dětští pacienti hospitalizovaní v nemocnicích, ale i školy, organizace či jednotlivci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

22:14 ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

Bankovní rada na svém jednání o finanční stabilitě rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové …