Pardubický kraj plánuje údržbu a rozvoj majetku i po roce 2020

24.02.2018 15:56

Pardubický kraj je zřejmě největším správcem realit na tomto území. Do jeho majetku patří přes tři tisíce kilometrů silnic II. a III. třídy, budovy nemocnic akutní péče a dalších zdravotnických zařízení, 380 budov škol, devět zařízení sociálních služeb, budovy kulturních institucí i samotného krajského úřadu.

Pardubický kraj plánuje údržbu a rozvoj majetku i po roce 2020
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

V tom je zahrnuto i několik hradů, zámků a dalších památkově chráněných objektů. O jejich kondici se kraj stará pomocí Programu údržby a rozvoje nemovitého majetku. Nyní radní projednali jeho plán na příští tři roky a výhled na období po roce 2020.

„Tento program je v posledních letech velmi silně propojen s možností čerpat evropské fondy, díky nim jsme si v řadě oblastí pomohli a snad ještě pomůžeme,“ říká 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračuje: „V příštích letech porostou finanční požadavky zejména na oblast dopravy a zdravotnictví. To je samozřejmě spojeno s plánovanými velkými stavbami napojení na D35 a obchvaty měst a také s centrálními příjmy. V letošním roce jsou optimální požadavky jednotlivých odborů vyčísleny celkem na částku 2,8 miliardy, v příštím roce na 3,3 miliardy a v roce 2020 na 3,9 miliardy korun. Od roku 2021 by měla finanční náročnost obnovy majetku kraje zase klesat.“

Investice do majetku kraje připravují všechny dotčené odbory a příspěvkové organizace. Starají se o řádnou přípravu staveb, případné vyřešení majetkoprávních vztahů, výběrová řízení, projektové dokumentace a získání pravomocných veřejnoprávních povolení k realizaci akcí. „Na většinu staveb uvedených v plánu na letošní a příští rok už byl Radou Pardubického kraje schválen investiční nebo projektový záměr a probíhá jejich příprava,“ dodává Línek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

22:27 ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

USB nabíječky, nabíječky pro notebooky a pro dobíjecí baterie jsou spotřebiteli hojně využívány. Čes…