Pardubický kraj pomohl sokolům s obnovou majetku, příští rok získají znovu 600 tisíc

23.11.2019 7:34

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek dopoledne Holice, kde jednal v místní sokolovně jak se starostou místního Sokola Lukášem Horským, tak starostou Sokolské župy Východočeské – Pippichovy Jindřichem Kalousem a tajemnicí župy Lenkou Pařízkovou. Místní sokolovna se na konci září dočkala nové stylové kavárny s výhledem přímo do samotné tělocvičny.

Pardubický kraj pomohl sokolům s obnovou majetku, příští rok získají znovu 600 tisíc
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„V loňském roce jsme kromě 200 tisíc korun na činnost vyčlenili částku 400 tisíc korun, která byla využita na organizaci krajského sletu a účast cvičenců na sletu celostátním. Pro letošní rok jsme tuto podporu zopakovali v podobě souhrnného příspěvku na činnost v celkové hodnotě 600 tisíc korun. S touto částkou počítá krajský rozpočet i pro příští rok,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Již na počátku roku jsme se domluvili, že polovina prostředků bude vyčleněna do obnovy majetku v poměru jedna ku jedné. Ke každé koruně z krajských zdrojů musel Sokol dodat stejnou částku. Díky tomu se podařilo mezi 12 žadatelů rozdělit 640 tisíc korun. Zbývající část z krajského příspěvku posloužila na činnost, různé vzdělávací akce či nábor nových členů,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Ten se seznámil také s čerpáním krajských dotací holickou jednotou. „Pro příští rok jsme v rámci krajských dotačních programů navýšili částku v rámci programu C1 na 15 milionů korun. V loňském roce získala jednota prostředky na rekonstrukci šaten a sociálních zařízení. Pro příští rok chtějí v sokolovně dokončit rekonstrukci sprch,“ řekl hejtman.

Kavárna
Kavárna se statutem sociálního podniku je pojmenovaná po bývalém starostovi jednoty Čeňkovi Zemánkovi. Spolu s prostorem pro posezení bylo v přízemí vybudováno nové sociální zázemí pro hosty kavárny, sportovce a personál. Zároveň byly odstraněny všechny prvky, které poškozují vnější architekturu budovy. Akce byla spolufinancována ze zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj, Pardubického kraje a Města Holice

Sokolovna v Holicích
Budova byla postavena v roce 1913 podle plánů architekta Otakara Novotného. Projekt ale z finančních důvodů nebyl realizován v plném rozsahu. Budova ve svém počátku sloužila i jako kulturně-společenské středisko. Za druhé světové války zmizel z průčelí budovy velký sokol. Po válce, v letech 1949 až 1956 sloužila sokolovna holickým občanům hlavně jako kino. Od roku 1958 se jedná o kulturní památku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda

16:09 Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda

Už tuto sobotu 25. září bude pražské výstaviště v Holešovicích patřit všem složkám integrovaného zác…