Pioneer Investments uvádí nový akciový fond s vysokou dividendou v době nízkých výnosů

02.04.2014 16:03

Českým investorům je od března k dispozici nový evropský akciový fond z rodiny lucemburských fondů Pioneer Investments: Pioneer Funds – European Equity Target Income. Tento úspěšný fond nabízí investování do široce diverzifikovaného portfolia evropských akcií s potenciálem vyššího dividendového i kapitálového růstu. Během dvouletého působení svou vysokou výkonností s přehledem překonal cílované dividendy a umožnil investorům participovat na růstu akciových trhů. Čeští investoři mohou využít měnově zajištěnou třídu v českých korunách s výplatou dividend a eurovou třídu jak s výplatou dividend, tak reinvestiční.

Pioneer Investments uvádí nový akciový fond s vysokou dividendou v době nízkých výnosů
Foto: Pioneer Investments
Popisek: Pioneer Investments
reklama

Lucemburský podfond Pioneer Funds – European Equity Target Income usiluje o dosažení příjmů s druhotným cílem zhodnocení kapitálu ve střednědobém a dlouhodobém horizontu investováním do diverzifikovaného portfolia evropských akcií, které nabízejí potenciál vyšších než průměrných dividend. Cílem strategie je vysoký výnos. Portfolio manažer proto hledá příležitosti, jak výnosový potenciál zvýšit nejen investicemi do akcií, ale také využítím opčních strategií.

Dividendy jsou vypláceny pololetně a cílovaná výplata ve výši 7 % pro rok 2014 (v případě dividendové třídy v EUR) demonstruje záměr navázat na úspěch ve vyplácení vysokých dividend v letech 2012 (7,3 %) a 2013 (7,5 %). 

„Pioneer Funds – European  Equity Target Income je vhodnou alternativou pro klienty, kteří v prostředí nízkých úrokových sazeb hledají produkt s vyšším výnosem, jsou však zároveň ochotni podstoupit akciové riziko. Evropské akcie nabízejí v současné době mnohem vyšší dividendový výnos, než jakého dosahují státní a firemní dluhopisy investičního stupně. Pololetní výplata dividend, využití opčních strategií pro dodatečný příjem a snížení volatility, stejně jako portfolio, které prokázalo svou odolnost vůči poklesu trhu, jsou nespornými výhodami tohoto fondu,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Věřím, že i čeští investoři, kteří jsou dlouhodobě spíše konzervativní, se začnou postupně přiklánět k rizikovějším aktivům s atraktivnějším výnosovým potenciálem, podobně jako jsme loni mohli pozorovat v USA. Pioneer Funds – European Equity Target Income může k tomuto kroku přispět.“

Vedoucím portfolio manažerem fondu je zkušený Karl Huber, který v oboru působí již 23 let a má 14-ti letou praxi v řízení fondů pod vlajkou Pioneer Investments.

Dividendové třídy fondu jsou k dispozici pouze prostřednictvím UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. Eurová třída, která nevyplácí dividendy, je dostupná prostřednictvím široké distribuční sítě skupiny Pioneer Investments v ČR. 

Více informací o fondu Pioneer Funds – European  Equity Target Income a podmínkách investování naleznete na webových stránkách skupiny Pioneer Investments v ČR www.pioneerinvestments.cz.

O Pioneer Investments

Pioneer Investments je součástí přední bankovní skupiny UniCredit a v oblasti řízení podílových fondů na světovém trhu působí již více než 85 let. Historie Pioneer Investments sahá až do roku 1928, kdy byl založen třetí nejstarší fond v USA s názvem Pioneer Fund. V současné době působí skupina Pioneer Investments ve 27 zemích a pracuje pro ni více než 2 000 zaměstnanců, včetně 330 investičních profesionálů.

Závazkem Pioneer Investments je především poskytování excelentních služeb. Investiční filozofie skupiny je založena na hledání a vytváření přidané hodnoty díky nezávislému analytickému výzkumu a disciplinovanému investičnímu přístupu zkušených portfolio manažerů. Díky tomu může Pioneer Investments svým klientům nabídnout konkurenceschopné investiční produkty vysoké kvality, které by měly obstát za všech okolností, které budoucnost přinese. K zajištění inovativní a konzistentní produktové strategie v globálním měřítku skupina využívá tří specializovaných center v Dublinu, Londýně a Bostonu.

Pioneer Investments celosvětově spravuje aktiva v hodnotě více než 171,4 miliard EUR (k 31. 12. 2013). V České republice poskytuje služby od roku 1995, a to jak individuálním, tak institucionálním klientům a nadacím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …