Podnikatelé mají poslední šanci přihlásit se na podnikatelskou misi do Srbska

06.08.2015 15:58 | Zprávy

Hospodářská komora České republiky organizuje doprovodnou podnikatelskou misi předsedy vlády Bohuslava Sobotky a vybraných ministrů do Srbska. Cesta se uskuteční ve dnech 1.--2. září 2015 v rámci oficiální návštěvy Srbské republiky. „Primárně je mise určena pro firmy, které v Srbsku mají rozjednané projekty a ucházejí se o realizaci státních a veřejných zakázek,“ uvedl Bořivoj Minář, viceprezident HK ČK. Firmy, které se chtějí účastnit podnikatelské mise, mají poslední šanci se přihlásit do 10. srpna 2015.

Podnikatelé mají poslední šanci přihlásit se na podnikatelskou misi do Srbska
Foto: Radim Panenka
Popisek: Česká a Srbská vlajka

Mise HK ČR do Srbska jsou historicky velmi úspěšné. Účastní se jich zástupci nejvýznamějších českých firem v oblasti dopravní infrastruktury, energetiky, strojírenství či životního prostředí. Jedná se již o čtvrtou misi do Srbska, kterou HK ČR za poslední rok a půl organizovala. Přičemž poslední proběhla v březnu tohoto roku. „Zářijová podnikatelská mise do Srbska navazuje na předchozí výpravy, které zaznamenaly vždy velký úspěch. To potvrzují prohlubující se vztahy mezi firmami obou zemí. Jsem rád, že čeští podnikatelé mají další možnost vzájemnou spolupráci upevnit či rozšířit,“ uvedl Minář.

Hlavním cílem doprovodné podnikatelské mise je rozvoj ekonomických vztahů mezi českými a srbskými exportéry, importéry a investory a upevnění již stávávajících obchodních vazeb. „Přestože je Srbsko malou zemí, těší se velkému zájmu českých podnikatelů. Země si jsou kulturně i jazykově blízké a mají mezi sebou dobré obchodní vztahy,“ zmínil Minář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

13:28 Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

Bezpečnost na železnici se zlepšuje, nehod na přejezdech bylo loni nejméně za pět let. Pokračování p…