Policie ČR: Do škol opět míří moderní prevence

15.09.2020 13:30

Žáci základních škol zapojených do sítě obrazovek ÁMOS vision se od září na interaktivních tabulích setkávají s preventivními spoty, zaměřenými na bezpečnost dětí. Aktuálními tématy provází známí youtubeři. Aktivita vzešla ze spolupráce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a Policejního prezidia ČR.

Policie ČR: Do škol opět míří moderní prevence
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Kampaň odstartovala 1. září 2020 spotem zaměřeným na základní hygienická pravidla k předcházení nemoci covid-19. Jak se účinně chránit před riziky onemocnění vysvětluje v krátkém videu youtuber Ati. Další spoty se zaměřením na problematiku bezpečí v kyberprostoru, závislosti na návykových látkách, domácího násilí a pohřešovaných dětí se na obrazovkách budou postupně objevovat vždy se začátkem dalšího kalendářního měsíce, a to po celé první pololetí školního roku 2020/2021.

Vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR plk. Zuzana Pidrmanová k aktivitě dodává: „Uvědomujeme si, že pro mnohé děti, a často i dospělé, jsou otázky prevence kriminality těžko uchopitelné. Stále se proto snažíme hledat moderní způsoby, jak zásadní informace cílové skupině předat, a tím ovlivnit její přístup k vlastnímu osobnímu bezpečí. Srozumitelný jazyk youtuberů umocněný atraktivním prostředím dotykových obrazovek ÁMOS vision je pro nás šancí, jak dostat dětem preventivní témata pod kůži.“ Aktivita plynule navazuje na spolupráci, kterou Policie České republiky zahájila s ÁMOS vision již v roce 2019.

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na projektu, který vede školní děti k aktivní ochraně jejich zdraví. Věříme v úspěšnost projektu, protože témata jim budou tlumočena zajímavou formou, navíc prostřednictvím dětmi oblíbených osobností,“ uvedla tisková mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková. „Věříme, že se tak k dětem dostanou užitečné informace o tom, jak ochránit své zdraví před virovými nákazami včetně covid-19, ale i o tom, jak předejít závislostem na návykových látkách a jiným rizikům,“ dodala Hana Kadečková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní Czech Space Week proběhne online. Nabídne přednášky i živé debaty s vědci

11:45 CzechInvest: Letošní Czech Space Week proběhne online. Nabídne přednášky i živé debaty s vědci

Ministerstvo dopravy a agentura CzechInvest společně s dalšími partnery připravují už třetí ročník f…