Policisté zkontrolovali více než 2800 prodejců zábavní pyrotechniky

01.01.2016 19:53

olicisté napříč celou Českou republikou zaměřili v uplynulém období svou pozornost na kontrolu prodejců zábavní pyrotechniky. Ve spolupráci s dalšími orgány státní správy, jako je Hasičský záchranný sbor ČR, Česká obchodní inspekce, Celní správa a živnostenské odbory jednotlivých obcí, provedli policisté v období od 22. 12. do 31. 12. tohoto roku kontroly na více než 500 prodejních místech, při kterých zkontrolovali celkem 2864 prodejců zábavní pyrotechniky.

Policisté zkontrolovali více než 2800 prodejců zábavní pyrotechniky
Foto: policie.cz
Popisek: Policie ČR

Během těchto kontrol bylo zajištěno 286 kusů pyrotechniky, kdy důvodem zajištění bylo především chybějící řádné označení, chybějící certifikace, prošlá doba použitelnosti nebo jednotlivé výrobky nesplňovaly třídu pro prodej. Dále jsme zjistili celkem 52 přestupků na úseku prodeje pyrotechniky.

"Této kontrolní akce na zábavnou pyrotechniku v době před a v průběhu vánočních svátků a příprav na oslavy nadcházejícího roku se zúčastnili policisté pořádkové a pyrotechnické služby společně s pracovníky kompetentních orgánů státní správy. Drobná pochybení, týkajícího ze zejména chybného označení produktů, byla řešena blokovou pokutou a závažnější pochybení byla oznámena do správního řízení správnímu orgánu", uvedl ke kontrolám ředitel služby pořádkové policie plk. Martin Hrinko.

Nejvíce zkontrolovaných subjektů bylo na území Moravskoslezského, Středočeského a Ústeckého kraje. Nejvíce kusů pyrotechniky, kterou následně policisté zajistili, jsme zaznamenali na území jihomoravského kraje – celkem 112 kusů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

22:54 ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

ÚZSVM ve Žďáru nad Sázavou zajistil likvidaci padělků oděvů, obuvi, hraček a dalších věcí, zabraných…