Povodí Labe zahajuje stavbu poldru Kutřín

30.01.2021 16:11 | Zprávy

Státní podnik Povodí Labe dne 11. 1. 2021 uzavřel smlouvu s firmou OHL ŽS, a.s., která jako vybraný zhotovitel postaví poldr Kutřín. Smluvní cena dle smlouvy o dílo je 397 mil. Kč bez DPH.

Povodí Labe zahajuje stavbu poldru Kutřín
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

Stavební práce, které bude zhotovitel realizovat, plynule navážou na již dokončené přípravné práce, které spočívaly ve vykácení vzrostlé zeleně podél přístupové komunikace a kácení v prostoru budoucího tělesa hráze. Délka výstavby dle smlouvy o dílo byla stanovena na 45 měsíců od podpisu smlouvy.

Poldr Kutřín na Krounce bude stěžejním prvkem systému protipovodňové ochrany v povodí řeky Novohradky. Krounka je jejím významným levostranným přítokem. Cílem výstavby poldru je transformace povodňové vlny a zdržení kulminačních průtoků Krounky do odeznění povodně na Novohradce. Navrhované opatření zvyšuje míru ochrany před povodněmi v souladu s doporučením Plánu hlavních povodí ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

19:28 Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

Zlínská zoo slaví chovatelský úspěch světového významu. Jaguáří pár, pětiletá samice Yuna a tříletý …