Povodí Labe získalo stavební povolení pro poldr Mlýnec na Mrlině

10. 1. 2019 21:13

Povodí Labe získalo po několikaleté projekční a majetkoprávní přípravě pravomocné stavební povolení na poldr Mlýnec, který bude po dokončení významným prvkem protipovodňové ochrany pro obce ležící v povodí Mrliny v Královehradeckém a Středočeském kraji.

Povodí Labe získalo stavební povolení pro poldr Mlýnec na Mrlině
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

Poldr Mlýnec situovaný v katastru města Kopidlna a obce Mlýnec u Kopidlna je navržen v území se složitými odtokovými poměry, kde pravidelně dochází k záplavám a při větších průtocích ke značným škodám na majetku občanů a infrastruktuře. Nejvýznamnější povodně v povodí Mrliny proběhly v letech 1997, 2003, 2006 a 2013. Účelem realizace poldru je vytvoření retenčního prostoru o objemu cca 1 975 544 m3 zajišťujícího ochranu měst Křinec, Vestec a dalších sídel umístěných na toku Mrliny. Transformací povodňové vlny dojde ke snížení Q100 z 38,5 m3/s na neškodný průtok cca 15 m3/s, což odpovídá cca Q5-Q10.

Situace budoucího poldru Mlýnec

Neprodleně po získání stavebního povolení byly zahájeny práce na zhotovení posledního stupně projektové dokumentace. V průběhu roku 2019 se předpokládá dokončení dokumentace pro provedení stavby a výběr zhotovitele na realizaci díla. Vlastní stavba poldru bude s největší pravděpodobností zahájena na jaře 2020 a dokončena do poloviny roku 2022. Předpokládané náklady realizace jsou podle aktuálně platného rozpočtu cca 31,5 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Šéfredaktorkou stanice ČRo Vltava bude Jaroslava Haladová

22:16 Český rozhlas: Šéfredaktorkou stanice ČRo Vltava bude Jaroslava Haladová

Novou šéfredaktorkou stanice Český rozhlas Vltava bude s účinností od 1. února 2019 jmenována Jarosl…